You are currently viewing Funkcjonalna kasa fiskalna

Funkcjonalna kasa fiskalna

Handel czy usługi są specjalnymi rodzajami działalności, które wymagają rejestrowania sprzedaży na urządzeniu fiskalnym. O taki obowiązku mówi stosowana ustawa, w której również znajdziemy kilka wyjątków od tego obostrzenia.

Jakie są rodzaje kas fiskalnych?

kasa fiskalna płockUstawa o podatku od towarów i usług nakłada obowiązek rozliczania się za pomocą kasy lub drukarki fiskalnej na większość firm handlowych i usługowych. Do wyjątków należą firmy, które prowadzą swoją działalność wyłącznie w internecie, a jako formę zapłaty przyjmują tylko przelewy bankowe. Także przedsiębiorcy, którzy nie osiągają  rocznych dochodów przekraczających dwadzieścia tysięcy złotych, również mogą skorzystać na tym wykluczeniu. Pozostali przedsiębiorcy muszą posiadać kasę i najpóźniej mogą ją nabyć w dniu rozpoczęcia działalności. Do wyboru mają kasy stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania lub mobilne z wbudowanymi akumulatorami. Jeżeli interesuje nas niedroga kasa fiskalna Płock jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Najtańsze modele kosztują niecałe dziewięćset złotych i z powodzeniem są wystarczające dla małych i średnich firm. Stacjonarne modele idealnie się sprawdzają w cukierniach, sklepach spożywczych czy wielobranżowych. Natomiast mobilne będą pomocne w restauracjach, salonach kosmetycznych czy zakładach fryzjerskich. Większość modeli kas można także połączyć z terminalem płatniczym, czytnikiem kodów kreskowych czy wagą, co znacznie ułatwia pracę w punktach stacjonarnych.

Co prawda zakup kasy stanowi spory wydatek, to na pierwszy jej zakup każdy przedsiębiorca może się starać na dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych.  Biorąc pod uwagę tańsze modele, takie dofinansowanie z pewnością będzie odczuwalne dla przedsiębiorcy.