You are currently viewing Estetyczny druk pigmentowy

Estetyczny druk pigmentowy

Kiedy idziemy do sklepu z odzieżą, zwykle do naszej dyspozycji pozostają ubrania wykonane z gładkiej, jednokolorowej tkaniny, ale również i takie, gdzie na materiale zostały przedstawione różnorodne wzory. Wiele osób może zastanawiać się, w jaki sposób osiągany jest efekt tego typu, jak odbywa się nanoszenie wzoru na materiał. Dla niektórych sporym zaskoczeniem może być wiadomość, iż używa się do tego celu drukarki.

Innowacyjne drukarki do tkanin

innowacyjna drukarka z tuszem pigmentowymOczywiście, jak łatwo się domyślić, do drukowania wzorów na tkaninach nie wykorzystuje się drukarek, które najczęściej znajdują swoje zastosowanie w naszym mieszkaniu czy też w biurze. Do tego celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniej technologii, jaką jest wykorzystywanie pigmentów i aplikowanie ich we właściwy sposób na tkaninę. Dzięki temu mamy do czynienia z trwałym efektem, który pozostaje odporny na uszkodzenia, jakie mogłyby powstać podczas prania, jeśli użylibyśmy niewłaściwej drukarki. Kiedy interesuje nas innowacyjna drukarka z tuszem pigmentowym, powinniśmy wiedzieć, że w sprzedaży znajdziemy produkty do użytku profesjonalnego i nieco bardziej hobbystycznego. Druga kategoria urządzeń to sprzęty cechujące się zdecydowanie mniejszymi rozmiarami niż urządzenia standardowo wykorzystywane w firmach produkujących tkaniny do szycia ubrań, ale ich właściwości są praktycznie takie same. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób specjalizujących się w szyciu ręcznym niepowtarzalnych ubrań czy akcesoriów tekstylnych.

Na polskim rynku znajdziemy kilku producentów, którzy dostarczają wysokiej jakości drukarki z tuszem pigmentowym. Każdorazowo warto zapoznać się z kilkoma produktami, porównać ich właściwości, a także ceny. Dzięki temu będziemy mieli możliwość kupienia urządzenia, które nie tylko będzie dobrze pasowało do naszych potrzeb, ale będzie też atrakcyjne cenowo.