You are currently viewing Elementy krzesła werek

Elementy krzesła werek

Każdy w domu, czy mieszkaniu ma jakieś krzesła. Bez względu na ich rodzaj oraz wygląd musiały być wykonane z danych elementów i materiałów. Ale zanim do tego przejdę może powinnam przedstawić wam kilka rodzaji krzeseł. Może akurat macie je w swoim domu, czy mieszkaniu.

Krzesła werek – jakie one są?

krzesła werekMożemy wyróżnić na przykład krzesła negro, krzesła ogrodowe, krzesła wystawowe, krzesła warsztatowe, krzesła bujane, krzesła przypominajce fotele, krzesła werek i tak można było by wymieniać w nieskończoność. Na sam początek należy zbudować szkielet krzesła, weźmy za przykład krzesło obrotowe, które musi mieć znacznie więcej zawierać elementów niż takie zwykłe krzesło. Więc do jego podstawowych elementy możemy zaliczyć: oparcie główy, opracie pleców, wygodne siedzisko, wszelkie mechanizmy regulujące, stabilną podstawę, mechanizmy ruchowe, wszelkie mocowania, podstawę oraz kółka, podnośniki, podłokietniki oraz całe krzesło musi być opatrzone tapicerką. Z kolei w zwykłych krzesłach można wyróżnić takie elementy jak: oparcie pleców, siedzisko, nogi krzesła ( zawsze jest ich czetry), ewentualnie mogą być jeszcze podłokietniki, ale nie muszą być.

Jak widać najwięcej elementów ma krzesło obrotowe, dlatego ich proces produkcyjny jest znacznie trudniejszy niż w zwykłych krzesłach, czyli nie obrotowych. A jakie wykorzystywane są materiały? Może to być: tapicerka, czyli materiał, krzesła drewniane nie potrzebują tapicerki, zarówno jak i krzesła metalowe, one są wykonywane z podobnych materiałów co wózki osiatkowane.