You are currently viewing Ekologiczne sztućce jednorazowe

Ekologiczne sztućce jednorazowe

Organizujesz imprezę, a nie masz wystarczającej ilości sztućców? A może nie chcesz tracić czasu na zmywanie po gościach lub obawiasz się o zniszczenie przedmiotów, bo na przykład planujesz zrobić dużego grilla? Rozwiązaniem  są sztućce jednorazowe. „Ale ja nie chcę produkować tyle plastikowych śmieci” – pomyślisz. Wcale nie musisz, na rynku jest teraz mnóstwo ekologicznych, biodegradowalnych sztućców.

Drewniane sztućce zamiast plastikowych

sztućce drewniane jednorazowe ekoRuch ekologiczny jest coraz bardziej intensywny, co świadczy bardzo dobrze o nas jako społeczności. Zwracamy większą uwagę na to, ile generujemy odpadów i jaki to ma wpływ na środowisko. Dlatego nie chcemy produkować dużej ilości plastikowych śmieci i korzystać z jednorazowych naczyń i sztućców. Jednak producenci wyszli naprzeciw potrzebom klientów i sztućce drewniane jednorazowe eko znajdziesz już niemal wszędzie. W sezonie letnim, obfitującym w imprezy na świeżym powietrzu, grille, czy ogniska drewniane sztućce można było kupić w praktycznie każdym markecie. Po sezonie jest tego troszkę mniej, jednak nadal są one na tyle łatwo dostępne, że nie musimy po nie jeździć na drugi koniec miasta, czy zamawiać prze internet. Drewniane sztućce są w stu procentach biodegradowalne i nie szkodzą środowisku naturalnemu. Co więcej są zdrowsze również dla nas. Są zazwyczaj nieco droższe od tych plastikowych, ale komfort ich użytkowania jest znacznie wyższy. Sztućce wykonane z drewna są bowiem twardsze od tych plastikowych (kto nigdy nie złamał widelca krojąc kiełbasę z grilla!).

Nie warto korzystać z plastikowych, jednorazowych rzeczy tam, gdzie robić tego nie musimy. Obecnie większość tego typu przedmiotów możemy znaleźć w ekologicznej wersji. Drewniane sztućce zamiast plastikowych, bambusowa szczoteczka do zębów, materiałowa torba zamiast foliówki. Możliwości na dbanie o środowisko mamy bardzo wiele.