You are currently viewing Ekologiczne, ręcznie robione świece sojowe

Ekologiczne, ręcznie robione świece sojowe

Ręcznie wykonane świece z naturalnych materiałów to odpowiedź na potrzeby tych, dla których ekologia jest niezwykle ważna. Ręcznie robione świece sojowe nie szkodzą środowisku, ani naszemu zdrowiu. Nie zawierają sztucznych substancji, tylko czystą naturę. Ręcznie robione świece są również pierwszym wyborem dla tych, co cenią rękodzieło bardziej niż masową produkcję.

Czas na relaks – o zapachowych świecach sojowych

ręcznie robione świece sojoweJest jesienny, piątkowy wieczór. Wróciliście z pracy, ogarnęliście mieszkanie i padacie z nóg. Jedyne o czym marzycie to odpoczynek. Hm…może tak gorąca kąpiel w wannie? Albo wieczór pod kocem z książką? Z lekkim filmem? Nieważne jak lubimy odpoczywać. Warto się rozpieszczać. Relaks jest bardzo ważny i pozwala zachować zdrowie psychiczne. A gdy już mówimy o rozpieszczaniu to dobrze jest pamiętać o wszystkich zmysłach. Również o węchu. Aromaterapia jest dziedziną badaną i docenianą od starożytności. Zapachy pomagają uspokoić nerwy, zmniejszyć napięcie, dodają energii lub wyciszają. Wszystko w zależności od tego, czego potrzebujemy i jakie nuty zapachowe są dla nas przyjemne. Tak naprawdę najprostszym sposobem na aromaterapeutyczną sesję jest odpalenie świeczki. Nie potrzebujemy do tego kominka, czy stojaka na kadzidła. Musimy jednak pamiętać, że sporo świec dostępnych na rynku zawiera szkodliwą parafinę. Tych należy unikać. Zdecydowanie lepiej jest postawić na ręcznie robione świece sojowe. Możemy je znaleźć w przeróżnych wariantach zapachowych, u różnych rękodzielniczych marek. Takie świece nie tylko wspaniale pachną, są zdrowe, ale również pięknie się prezentują.

Na polskim rynku mamy ogromną różnorodność ręcznie robionych, ekologicznych świec. Po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę internetową pojawi nam się wiele ofert małych, rękodzielniczych manufaktur. Jest w czym wybierać, zatem z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Czy to z uwagi na sam zapach, czy wygląd produktu.