You are currently viewing Doki – bezpieczny rozładunek towaru

Doki – bezpieczny rozładunek towaru

 

Doki przeładunkowe odnajdują swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jest  to niezbędny element wyposażenia nowoczesnych frontów przeładunkowych. Składają się one z kilku urządzeń, które stanowią kompletny system przeładunkowy. Co wchodzi w skład doków przeładunkowych? Czy zwiększają również bezpieczeństwo podczas przeładunku?

Zastosowanie doków przeładunkowych

doki przeładunkoweSame doki przeładunkowe składają się z kilku  niezwykle ważnych elementów. Ich podstawę stanowią platformy przeładunkowe, śluzy uszczelniające i bramy przemysłowe. Platformy przeładunkowe występują w formie ramki bądź mostków, których zadaniem jest wyrównanie powierzchni magazynu z podłogą samochodu dostawczego. Zastosowanie doków przeładunkowych wiąże się jednak także innymi niezwykle ważnymi zaletami. Zapewniają one ochronę przeładunku przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Za zadanie to odpowiada śluza uszczelniająca, która chroni przed wpływem warunków atmosferycznych. Ponadto doki przeładunkowe odpowiadają za zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa, a także odpowiednich wymogów sanitarnych. Sam proces przeładunku przebiega w pełni bezpiecznie. Elementem niezbędnym w przypadku doków przeładunkowych jest także brama. Jest ona zewnętrznym zamknięciem magazynu. Magazyny oraz hale przeładunkowe, w których zostały zastosowane doki jasno wskazują, że warunki pracy znaczące się poprawiły.

Mimo, że doki przeładunkowe odnajdują zastosowanie w wielu halach i magazynach, każdy projekt realizowany jest w sposób indywidualny. Jest to ważne, ponieważ różne przedsiębiorstwa charakteryzują się różnym typem działalności. Niektóre z nich mogą wydawać niewielkie paczki, inne z kolei duże ładunki przewożone tirami. W dużej mierze rodzaj zastosowanych doków określają warunki pracy przy danym przeładunku. 

Więcej informacji – drzwibramyokna.pl