You are currently viewing Dieta ułożona przez dietetyka

Dieta ułożona przez dietetyka

Układanie diety na własną rękę może być ryzykowne, ponieważ może ona zawierać a mało, albo za dużo kalorii, przez co nigdy nie osiągniemy zamierzonego celu. Specjalistami od jadłospisów odchudzających są dietetycy, który posiadają odpowiednią wiedzę.

Jakie diety układają dietetycy?

dieta odchudzająca od dietetykaOsoby, które skończyły odpowiednie studia wyższe i posiadają właściwe uprawnienia, mogą świadczyć usługi z zakresu dietetyki. Do ich gabinetów przychodzą osoby otyłe, które chcą się raz na zawsze pozbyć nadwagi, ale też osoby, które chcą przybrać na wadze, bo wbrew pozorom to wcale nie jest łatwe zadanie. Dieta odchudzająca od dietetyka jest skonstruowana indywidualnie pod wymagania danej osoby. Każdy z nas będzie miał inną dietę, ponieważ mamy różny styl życia i inaczej nasz organizm sobie radzi z nadprogramowymi kaloriami. Jadłospis zawiera trzy główne posiłki, które stanowią śniadanie, obiad i kolację oraz dwie przekąski między posiłkami. Ich kaloryczność jest najczęściej mniejsza o około dziesięć – dwadzieścia procent niż potrzebuje nasz organizm, bo dzięki takiemu menu, nasze ciało będzie z tygodnia na tydzień mieć mniej tkanki tłuszczowej. W dietach odchudzających podstawę stanowią świeże warzywa, chude mięso drobiowe, zdrowe tłuszcze, tłuste ryby i wszelkie kasze. Odchudzanie zaczyna się od kuchni, dlatego tak ważne jest to co jemy. Konsekwentne trzymanie się wyznaczonego jadłospisu zapewni nam osiągnięcie wyznaczonego celu, bez ryzyka efektu jojo. Wolne gubienie kilogramów jest znacznie lepsze niż nagłe schudnięcie.

Wyznaczonej diety najlepiej się trzymać przez cały czas, ponieważ odejście od rygorystycznych zasad może spowodować, że zaczniemy podjadać i wrócimy do starych nawyków. Dania w trakcie diety odchudzającej także są smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.