You are currently viewing Deska tarasowa ? jaka powinna być?

Deska tarasowa ? jaka powinna być?

 Nasz taras jest narażony na działanie wielu niekorzystnych czynników. Chodzi tu nie tylko o czynniki atmosferyczne, ale również o uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też podczas budowy tarasu powinniśmy się zastanowić nad wyborem materiałów użytych do jego stworzenia.

Deska tarasowa odporna na deszcz

deska tarasowa z WielkopolskiZ pewnością deska tarasowa z Wielkopolski powinna być odporna na wodę i wilgoć. Taras jest narażony na działanie opadów atmosferycznych, czyli na deszcz i śnieg, jak również wody ,,domowej?, czyli wylanych napojów czy przelanych kwiatów doniczkowych. Taras wykonany z byle jakiego drewno na pewno szybko będzie się wybrzuszał i odkształcał. Warto jest wtedy wybrać tarasy z drewna egzotycznego lub deski kompozytowe. Są one naturalnie zabezpieczone przed działaniem wilgoci, jak również dodatkowe lakierowanie też się przydaje. Takie rodzaje desek tarasowych są także odporne na działanie wysokich temperatur. Taras najczęściej znajduje się w miejscu nasłonecznionym, więc podczas upałów będzie się bardzo nagrzewał. Drewno gorzej jakości będzie się wtedy odbarwiać. Deska tarasowa powinna być także zabezpieczona przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Kompozyt mający w swoim składzie tworzywa sztuczne będzie wtedy idealny. Ostre metalowe krawędzie krzesła czy też uderzenia piłki którą bawią się dzieci na pewno nie będą dla takiego tarasu straszne. Przydaje się także fakt łatwego montażu takich desek. Wtedy nie potrzeba do nich specjalnej izolacji i możemy taki taras stworzyć samodzielnie.

Podsumowując, deska tarasowa powinna być zabezpieczona prze działanie wilgoci, wysokiej temperatury, jak również przed porysowaniem i uderzeniami. Dobrze by też było, żeby deska była odpowiednio zakonserwowana, bo wtedy nie musimy stosować dodatkowych zabezpieczeń izolacyjnych.