You are currently viewing Decoupage – ciekawy sposób na zdobienia

Decoupage – ciekawy sposób na zdobienia

Czas wolny można spędzić na różne sposoby. Można oglądać filmy bądź seriale które w ostatnim czasie dostępne są w ogromnym wyborze. Można wybrać się na spacer do parku lub na wycieczkę za miasto. jednak kiedy pogoda nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu i chcemy nieco oderwać się od monitora możemy spróbować zająć się czymś z dziedziny „zajęć kreatywnych”.

Farby, pędzle, klej – do dzieła

farby do decoupageDość popularne ostatnio stają się prace rękodzielnicze. Takie zajęcia pozwalają oderwać się od spraw codziennych a wykonane przedmioty, później przez długi czas cieszą oczy. Jednym z zajęć jakie ja osobiście uwielbiam jest ozdabianie przedmiotów za pomocą techniki decoupage. W sklepach, zarówno stacjonarnych jak i w sprzedaży wysyłkowej dostępny jest szeroki wybór drewnianych przedmiotów, które możemy w piękny sposób i według własnego pomysłu ozdobić. Aby rozpocząć pracę niezbędne man będą także farby do decoupage. Możemy użyć akrylowych farb artystycznych lub zaopatrzyć się w specjalne farby przeznaczone do techniki decoupage. Oprócz samych farb mogą nam się przydać specjalne pasty które możemy z farbami mieszać uzyskując w ten sposób ciekawe, niepowtarzalne efekty. Do dyspozycji mamy również werniksy przeznaczone specjalnie do tej techniki. Dostępne są werniksy z różnym wykończeniem mat, półmat lub połysk. Dostępne są również werniksy postarzające i pękające. Możliwości są niemalże nieograniczone.

Rękodzieło pozwala odetchnąć nieco od spraw życia codziennego, od zwyczajnych problemów. Pozwala się odstresować, wyciszyć a przy okazji powstają piękne przedmioty które możemy ofiarować w prezencie bliskim. Z pewnością butelka dobrego wina, zapakowana w przepięknie ozdobione drewniane pudełko sprawi ogromną przyjemność, niejednemu koneserowi.