You are currently viewing Czym jest zamgławianie?

Czym jest zamgławianie?

Żyjemy w czasach pandemii więc i nasze przyzwyczajenia musiały się zmienić. Musimy też stosować się do różnego rodzaju obostrzeń, które mają na celu zahamowanie lub ograniczenie transmisji koronawirusa w społeczeństwie.

Odkażanie przez zamgławianie

zamgławianie dezynfekcjaDokładna dezynfekcja jest koniecznością, ale nie mamy tu na myśli jedynie odkażania rąk. Równie ważne jest bowiem odkażanie mieszkań, domów, a nawet samochodów. Jest na to kilka metod, lecz tą zdecydowanie najbardziej popularną jest zamgławianie. Jest to zabieg polegający na rozpyleniu środków dezynfekujących w postaci mgły, tak gęstej, że cząsteczki przedostają się do najbardziej niedostępnych miejsc. Taki zabieg pozwala na wyeliminowanie z powietrza oraz wszelkich powierzchni 99,9% wirusów, bakterii, pleśni, grzybów, wolnych rodników, roztoczy kurzu oraz alergenów. Zamgławianie jest też na tyle skuteczne, że zabieg może być stosowany zaledwie raz w miesiącu. Jeżeli chodzi o koszt, wszystko zależy od tego, jakiej wielkości są odkażane pomieszczenia. Jeżeli zainteresowało nas zamgławianie dezynfekcja tą metodą, najlepiej sprawdza się w domach oraz mieszkaniach. Nie ma się zatem czemu dziwić, że klienci stawiają głównie właśnie na tego rodzaju zabieg. Zamgławianie jest popularną usługą dezynfekcyjną, co decyduje o tym, że w ofercie ma ją niemal każde przedsiębiorstwo zajmujące się odkażaniem. Gdy chodzi o czas, dezynfekcja zamgławianiem, nie zajmuje ekipom dłużej niż sześćdziesiąt minut.

Zaletą zamgławiania jest też fakt, ze na czas trwania zabiegu nie jest konieczne wynoszenie z domu mebli czy też elektroniki. Nie ma też obaw co do dzieł sztuki, albowiem środki dezynfekcyjne, używane przy odkażaniu mieszkań i domów nie niszczą żadnych powierzchni, nawet tych bardzo wrażliwych.