You are currently viewing Czym jest napinany sufit?

Czym jest napinany sufit?

Wielu z nas stosuje w swoich domach nietypowe rozwiązania, które pomagają stworzyć inny, oryginalny efekt końcowy, którego nie znajdziemy w przeciętnym, polskim domu. Jednym z takich rozwiązań jest napinany sufit. Nazwa brzmi dość enigmatycznie i zapewne nie każdy wie, czym taki sufit właściwie jest, jak wygląda, ile kosztuje jego montaż i czy można go zamontować w każdym mieszkaniu. Odpowiedzi na te pytania oczywiście poniżej.

Kilka informacji o sufitach napinanych

napinany sufit cenaOryginalne wnętrze to coś, o czym marzy wielu z nas. Na szczęście ilość niekonwencjonalnych rozwiązań, z których możemy skorzystać, rośnie z roku na rok. Oczywiście możemy również bazować na swojej własnej wyobraźni a potem skontaktować się z architektem czy budowniczym, by upewnić się, że nasz pomysł jest wykonalny i bezpieczny. Jednym z takich rozwiązań, bardzo popularnym w ostatnich czasach jest napinany sufit. Jednak czym tak właściwie to rozwiązanie jest? Otóż napinany sufit to nie jest oczywiście zastępstwo zwykłego sufitu, lecz coś w rodzaju drugiego sufitu, a tak naprawdę jest to elastyczny materiał, elastyczna membrana, którą montuje się pod sufitem. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest duża gama kolorystyczna tej membrany, dzięki czemu możemy tworzyć swoje stylizacje. Poza tym montaż napinanego sufitu jest szybki i czysty. Jeśli chodzi o napinany sufit cena z montażem to około 200 złotych za metr kwadratowy.

Jeśli szukamy niekonwencjonalnych rozwiązań, to napinany sufit będzie dla nas prawdopodobnie bardzo dobrym pomysłem. Jak już wspomniano, ma on wiele zalet, szczególnie łatwość i szybkość montażu. Taki napinany sufit da się zamontować w mniej niż dwie godziny a prawdziwą zaletą jest to, że jego montaż jest bardzo czysty, nie trzeba wynosić mebli.