You are currently viewing Czy synchronizowanie generatorów prądu jest możliwe?

Czy synchronizowanie generatorów prądu jest możliwe?

Aby jedna maszyna była zasilana przez kilka agregatów prądotwórczych, nie wystarczy podłączyć generatory do maszyny i włączyć je. Będą one generowały prą o różnych częstotliwościach, co może mieć bardzo złe skutki. Trzeba takie generatory najpierw zsynchronizować, dzięki czemu będą one mogły działać razem jako jedno źródło zasilania.

Nasze agregaty mogą pracować synchronicznie

synchronizacja agregatówTakie rozwiązanie może przydać się w wielu różnych sytuacjach. Być może w wyniku rozrostu naszej firmy nasz stary generator nie jest już w stanie zapewnić nam wystarczającego poziomu ochrony w razie awarii sieci energetycznej. Nie oznacza to jednak, że musimy się go pozbyć i kupować duży generator. Nie. Możemy dodać do niego dodatkowe urządzenie, które będzie pracowało równolegle z naszym agregatem. Dzięki temu będziemy mogli włączyć jeden lub więcej generatorów prądu w celu uzyskania odpowiedniej ilości energii elektrycznej, która jest nam obecnie potrzebna. W ten sposób będziemy mogli skutecznie zarządzać naszymi zasobami. Nie zawsze praca dużego agregatu prądotwórczego o wysokim spalaniu byłaby nam potrzebna. Czasem wystarczyłoby po prostu, żeby być w stanie wyprodukować niedużą ilość energii, która zasili tylko oświetlenie albo komputery w biurze. Wówczas lepiej posiadać spięte w jedną sieć mniejsze agregaty i uruchomić tylko tyle, ile będziemy potrzebować. Jeżeli interesuje nas synchronizacja agregatów to warto zlecić ją fachowcom.

Specjaliści od agregatów będą wiedzieli, jakiego rodzaju działania należy podjąć, żeby agregaty mogły działać równocześnie i zasilać jedną sieć energetyczną. Wymaga to ich synchronizacji, a więc nadania im wspólnych parametrów pracy. Dzięki temu będzie możliwa ich jednoczesna praca i zasilanie na przykład jednego dużego urządzenia.