You are currently viewing Co warto wiedzieć o echu serca?

Co warto wiedzieć o echu serca?

 

Idąc do lekarza czasem skieruje on nas na badanie specjalistyczne, które ma pomóc w ocenie naszego stanu zdrowia. Jednym z takich badań jest badanie echo serca. Jest to badanie dość popularne, szczególnie jest zlecane przez kardiologów i również przez nich wykonywane.

Na czym polega badania echa serca?

tanie badania echa sercaBadanie te jest wykonywane z pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystuje ultradźwięki. Najczęściej tanie badania echa serca wykonywane są w celu oceniania i sprawdzenia morfologii serca. Dzięki badaniu echa serca można uzyskać obraz anatomiczny serca jak i zbadać czy pracuje ono prawidłowo. Także podczas badania jakim jest sprawdzanie echa serca pozwala na ocenienie jego pracy jak i tego w jakim jest stanie. Jeśli komuś potrzebne jest takie badanie to kardiolog kieruje je bezpośrednio na nie. Najczęściej badanie ty wykonuje się aby zdiagnozować wiele chorób serca. Dotyczy to zarówno chorób wrodzonych jak i tych nabytych. Dla przykładu można podać, że badanie echa serca można wykonać przy niewydolności serca, chorób związanych z aortą czy nadciśnienie, Często echo serca wykonuje się osobom, które uległy omdleniu. Badanie, które bada echo serca pomocne jest również podczas terapii nowotworowej Dzięki niemu można bardzo szybko wykryć powikłania w sercu, które mogły powstać na skutek chemioterapii. Jednak takie badanie na przykład nie wykryje tego, czy mamy chorobę wieńcową. Pozwala tylko ocenić powikłania po takiej chorobie. Temu służą inne badania jak na przykład wydolnościowe czy koronografia.

Badanie jakim jest sprawdzenie echo serca jest dość popularnym. Kardiologi dla pewności i dla zbadania przypadku bardzo często kieruje na takie badanie. Pozwala ono ocenić stan serca jak i wykryć wiele chorób, które nie tylko są związane z sercem a całym układem krwionośnym.