You are currently viewing Co warto wiedzieć o bramach segmentowych?

Co warto wiedzieć o bramach segmentowych?

Jeśli zdecydowaliśmy się wymienić istniejącą bramę garażową na bramę segmentową, prawdopodobnie zastanawialiśmy się nad zaletami i wadami bram segmentowych. W tym artykule omówimy ich koszt, trwałość i inne zalety. Ostatecznie decyzja będzie zależeć od naszych potrzeb i budżetu. Chociaż prawdopodobnie będziemy zadowoleni ze swojej nowej bramy segmentowej, przed zakupem powinniśmy wiedzieć o kilku rzeczach. 

Bramy segmentowe pozwalają zmniejszyć rachunki za energię

bramy garażowe segmentowe z wrocławiaTrzeba stwierdzić, że segmentowe bramy garażowe mają kilka zalet. Po pierwsze, bramy segmentowe wymagają mniej miejsca niż pełne panele. Dzieje się tak, ponieważ bramy segmentowe są bardziej kompaktowe. Po drugie, bramy segmentowe lepiej izolują garaże. Wreszcie są tańsze niż drzwi z litego panelu. W zależności od potrzeb możemy nawet chcieć połączyć oba! Warto poznać zalety i wady bram segmentowych. Chociaż segmentowe bramy garażowe mogą być droższe, są generalnie trwalsze. W przeciwieństwie do bram uchylnych i przesuwnych na bok, bramy garażowe segmentowe z wrocławia są trudniejsze do włamania niż bramy jednopanelowe. Sekcje są połączone elastycznymi łącznikami i są trudniejsze do włamania dla włamywaczy. To ogromna zaleta! A jeśli martwimy się o bezpieczeństwo, segmentowe bramy garażowe mogą nawet zapobiec próbom wtargnięcia na teren. Dodatkowo garażowe bramy segmentowe są trudne do włamania – włamywacze wyszukują najsłabsze części. Konstrukcja garażowych bram segmentowych składa się z kilku poziomych paneli, które przesuwają się po torze. Po całkowitym otwarciu brama biegnie równolegle do sufitu, eliminując konieczność wysuwania garażu na zewnątrz w celu otwarcia lub zamknięcia bramy. Segmentowe bramy garażowe są niezwykle trwałe i wymagają niewielkiej konserwacji

Wytrzymała konstrukcja garażowych bram segmentowych czyni je rozsądną inwestycją. Ten styl drzwi jest łatwo rozpoznawalny i dodaje uroku krawężnikowi. Dostępne w szerokiej gamie stylów, materiałów, wykończeń i kolorów, garażowe bramy segmentowe mogą dodać wizualnego zainteresowania do każdego domu. Są również bardzo łatwe w utrzymaniu, a wizyta technika drzwiowego jest potrzebna tylko mniej więcej co roku.