Hydroizolacja fundamentów może przebiegać zarówno podczas ich budowy, jak i później. Najważniejsze jest, aby ją po prostu wykonać, ponieważ dzięki temu oszczędzimy sobie wielu kłopotów, na przykład z pękającymi ścianami. Jednym ze sposobów, w których wykorzystuje się chemię już podczas budowy jest iniekcja. Jest ona bardzo dobrze znana w budownictwie i wiele osób postanowiło z niej skorzystać. Dlaczego?
Iniekcja fundamentów budynku
Iniekcja to proces w którym wykorzystuje się preparat do betonu. Jak sama nazwa mówi, w procesie wykorzystywane jest ciśnienie. Preparat, za pomocą którego zachodzi iniekcja ciśnieniowa sprawia, że struktura betonu jest dużo bardziej zwarta. Dlatego wszelka wilgoć oraz woda, która znajdzie się w fundamencie zostanie natychmiast wypchana poza niego, a dokładniej wsiąknie w glebę. Dodatkowo za pomocą ciśnienia ściany fundamentu stają się dużo bardziej gładsze. To także ma swój cel. Woda nie wsiąka w beton, gdyż traci on porowatą strukturę. Na pewno zastosowanie iniekcji ciśnieniowej zwiększa wytrzymałość budynku i sprawia, że jest on trwały oraz stabilny. Nie jest to sposób na hydroizolację stosowany tylko w domach prywatnych, ale także podczas większych prac budowlanych. Wszystkie warszawskie wieżowce mają w swoich fundamentach ten preparat. Architekci bardzo go doceniają. Jego bardzo wysoką skuteczność potwierdzają wielokrotnie wykonane badania w instytutach badawczych.
Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie, ponieważ hydroizolacja fundamentów to niesamowicie ważna sprawa. Zauważmy, że jest to najważniejsza część każdej budowli, bez względu na jej przeznaczenie. Jeśli zadbamy o fundament, nie będzie on w przyszłości pękał, ani kruszył się. Dzięki temu zachowamy sprawność na przykład ścian oraz stropów.
Więcej na: https://leniart-hydroizolacje.pl/