You are currently viewing Bezpieczny ładunek podczas transportu

Bezpieczny ładunek podczas transportu

Transport towarzyszy ludzkości od zawsze. Z roku na rok coraz bardziej się rozwija, jest on tańszy i szybszy. Jedno pozostaje niezmienne, a mianowicie to, że jeśli chcemy, żeby nasz ładunek dotarł na miejsce nieuszkodzony, a transport był w miarę możliwości łatwy i wygodny, ładunek musi być odpowiednio zabezpieczony. Ta rzecz przez tyle lat nie uległa zmianie.

Najlepsze zabezpieczenie ładunku w transporcie

pasy transportowe - producentJak już wcześniej wspomniałem to, że trzeba zabezpieczyć ładunek w transporcie, aby nie spadł z przyczepy lub się nie uszkodził nie uległo przez tyle lat zmianie i pewnie zbyt szybko nie ulegnie. Jest to niepodważalnym faktem. Dużym zmianom uległo natomiast to, w jaki sposób ten ładunek zostaje zabezpieczony. Obecnie najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie towaru podczas transportu jest użycie pasów transportowych. Pasy transportowe wykonane są z bardzo wytrzymałego, nierozciągliwego materiału. Jeden pas transportowy składa się z kilku elementów. Dwóch pasów materiału, jeden krótszy wyposażony z jednej strony w napinacz umożliwiający napięcie pasa, a z drugiej w hak, który przymocowuje się do ramy przyczepy. Drugi pas jest dużo dłuższy, z jednej strony wyposażony w taki sam hak, a z drugiej jest gładko zakończony. Dodatkowo do takiego zestawu możemy dokupić plastikowe narożniki, które będą zapobiegać wgniataniu się pasa w towar. Najlepszy sposób na zabezpieczenie towaru to właśnie pasy transportowe – producent daje kilkuletnią gwarancję na swoje produkty.

Pas umożliwiający unieruchomienie towaru w transporcie możemy kupić w większości sklepów branżowych. Ceny za jeden pas zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na kilkuset złotych. Wszystko zależy od wytrzymałości i długości pasa. Wpływ na cenę ma również jego szerokość. Taniej możemy kupić kilka pasów w jednym zestawie.