You are currently viewing Automatyzacja do bram wjazdowych

Automatyzacja do bram wjazdowych

Automatyzacja bram wjazdowych, zarówno skrzydłowych jak i otwieranych, jest bardzo popularnym zabiegiem nie tylko w zakładach pracy. Właściciele prywatnych posesji równie często wyposażają się w ulepszenia do bram, pozwalające na wygodne otwieranie i zamykanie ich na odległość, za pomocą pilota czy panelu.

Systemy automatyzacji do bramy

zaawansowana automatyka do bram przesuwnychStare bramy, głównie przesuwne, mogą być wyposażone w napęd i system zdalnego sterowania, a montaż takiego udogodnienia nie jest wcale szczególnie trudny, dlatego też wielu właścicieli posesji decyduje się na ulepszenie bramy właśnie w taki sposób. Nie musi być to jednak najprostszy system, gdyż zaawansowana automatyka do bram przesuwnych zawiera w sobie również wiele urządzeń mających na celu ułatwienie i przyśpieszenie otwierania i zamykania bramy. Fotokomórki, wyposażone również w system rozpoznawania kształtu, są najczęściej stosowanym systemem do rozbudowywania bram wjazdowych. Mogą one otwierać bramę dla każdego samochodu który znajdzie się w ich zasięgu, ale również uruchamiać system tylko dla pojazdu który został oznaczony jako samochód właściciela. Bramy mogą posiadać również detektory przeszkód, które montowane są w pobliżu kół jezdnych prowadnicy. Owe detektory zatrzymują ruch bramy po wykryciu jakiejkolwiek przeszkody na trasie jej ruchu, i wyłączają mechanizm do czasu usunięcia owej przeszkody.

Zapobiega to możliwości zamknięcia bramy w momencie gdy przejeżdża przez nią jakikolwiek pojazd. Światła ostrzegawcze są kolejnym, bardzo przydatnym dodatkiem do systemów automatyzacji bram. Sygnalizują one bowiem iż brama została uruchomiona, a tym samym pozwalają na zachowanie właściwej odległości od niej. Wszystkie te ulepszenia są łatwo dostępne u producentów automatyki do bram najróżniejszego rodzaju.