You are currently viewing Architekt radzi – lampy stołowe w pokoju dziecięcym

Architekt radzi – lampy stołowe w pokoju dziecięcym

Pokoje naszych pociech są bardzo ważnymi pomieszczeniami. Przede wszystkim ze względu na to, że w tym pokoju roztaczają się największe marzenia a także snucie planów na przyszłość. Toczą się także bitwy o zdrowie i przyszłość naszego dziecka.

Lampy stołowe w różnych kolorach

lampy stołoweDlatego też trzeba zadbać o to, aby był on jak najbardziej funkcjonalny. Skrzynie na zabawki, regał na książki a także bardzo wygodne łóżko to nie wszystko. Wraz z tym jak dziecko zaczyna dorastać należy zmieniać oświetlenie, jakie znajduje się w jego pokoju. Na początku warto postawić na kinkiety. Ważne jest to, aby blask światła dziecka nie oślepiał. Dodatkowo w pierwszych miesiącach rodzicowi musi być łatwo dotrzeć do dziecka. Dlatego też, jeżeli w pokoju niemowlaka znajduje się kanapa czy fotel do karmienia warto postawić obok lampy podłogowe. Dla zwiększonego komfortu można wybrać takie, które włącza się przyciskiem znajdującym się u dołu – dzięki czemu można będzie rozświetlić pomieszczenie wciskając guzik stopą mając dziecko na ręku. Gdy zrobi się nieco większe poleca się unikatowe lampy stołowe szczególnie z nieco ciemniejszym kloszem. Podczas czytania bajki na dobranoc dziecko będzie zasypiało. Światło nie będzie go rozbudzać a rodzic bez problemu będzie dostrzegać literki w książce. Dużym uznaniem cieszą się także lampy klasyczne. Dzięki nim zawsze bardzo dobrze widać czym zajmują się dzieci w poszczególnym momencie. Dla dorastającego dziecka chodzącego do przedszkola czy do szkoły należy zamontować lampy sufitowe. Dają one duży promień światła, który rozchodzi się po całym pokoju. Dobre są także lampy nowoczesne, które na kloszach mają postacie z bajek.

Dzieci uwielbiają takie gadżety. Odmieniają także one wnętrze i sprawiają, że spokój staje sie znacznie bardziej spersonalizowany, czyli właśnie dziecięcy.