You are currently viewing Znajomy polecił mi prosty program do faktur

Znajomy polecił mi prosty program do faktur

Kilka miesięcy temu musiałem założyć własną działalność gospodarczą. Nie wiedziałem wówczas zbyt wiele na temat prowadzenia własnej firmy. Musiałem ją jednak założyć, bo takiej formy współpracy oczekiwał mój nowy pracodawca. Na szczęście miałem znajomego, który prowadził biuro księgowe. Skorzystałem z jego usług w tym zakresie.

Faktury w programie wystawiam samodzielnie

prosty program do fakturOd mojego znajomego dowiedziałem się wszystkiego na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Zleciłem mu prowadzenie rozliczeń księgowych, ale faktury przychodowe postanowiłem wystawiać samodzielnie. Na szczęście okazało się to bardzo łatwe nawet dla zupełnego laika. Wystarczyło zainstalować na komputerze prosty program do faktur, w którym mogłem wystawiać takie dokumenty. Wiedziałem jaki program kupić, bo najbardziej optymalną opcję polecił mi znajomy, czyli właśnie mój księgowy. Kupiłem program, za który płacę kilka złotych miesięcznie. To bardzo niewiele w stosunku do funkcjonalności, jaką ten program posiada. Fakturę wystawiam w kilka minut i od razu wysyłam ją mailem do mojego pracodawcy. A właściwie kontrahenta, bo przecież będąc na samozatrudnieniu jest się przedsiębiorcą świadczącym usługi kontrahentowi. Dzisiaj bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie jak własna firma. Jej prowadzenie jest bardzo proste, jeśli ma się dobry program do wystawiania faktur. No i oczywiście dobrego księgowego, który zajmuje się rozliczeniami podatkowymi.

Zakładając swoją firmę miałem sporo obaw. Teraz już wiem, że wynikały one z niewiedzy na ten temat. Mam to szczęście, że mój dobry znajomy jest księgowym. Prowadzi moje rozliczenia i polecił mi najlepszy i bardzo prosty w obsłudze program do wystawiania faktur. Dzięki temu mogę się skoncentrować na zarabianiu pieniędzy a nie na formalnościach związanych z prowadzeniem firmy.