You are currently viewing Zlewy z białego granitu

Zlewy z białego granitu

Każdy z nas ma w domu zlewozmywak, ponieważ jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Myjemy w nim naczynia, żywność oraz dłonie. Żeby był praktyczny, musi być dobrze dobrany wielkościowo i kształtem do kuchni.

Jaki jest najlepszy zlew?

biały granitowy zlewozmywakWyposażenie kuchni może być przeróżne, zaczynając od samych mebli, a kończąc na sprzęcie gospodarstwa domowego. Nie każdy ma zmywarkę, ale za to każdy ma zlew, w których nawet jeżeli nie będziemy myli naczyń, to jest on bardzo potrzebny. Najpopularniejszy jest biały granitowy zlewozmywak, który pasuje niemalże do każdej kuchni. Jego wielką zaletą jest wytrzymałość, klasyczny design i odporność na zarysowania. Dodatkowo producent przekonuje, że jest on odporny na zmiany temperatur, uderzenia i wgniecenia. W jego składzie znajdziemy aż osiemdziesiąt procent naturalnego kruszywa granitowego, które występuje w postaci barwionego piasku kwarcowego oraz pozostałe dwadzieścia procent żywic akrylowych. Dzięki dużej zawartości minerałów, zlewozmywak posiada gładką powierzchnię, więc jego czyszczenie jest bardzo proste. Poza białymi zlewami dostaniemy także czarne, szare i beżowe w wielu kształtach. Przeważnie mogą być jedno lub dwukomorowe. Dla ułatwienia, zlew może także posiadać ociekacz prawy lub lewy, albo oba jednocześnie jeżeli jest taka potrzeba. Jednokomorowe zlewy granitowe świetnie się sprawdzają w aneksach kuchennym i małych kuchniach, natomiast dwukomorowy zlew będzie idealny, jeżeli mamy długi blat kuchenny i dużą rodzinę. 

W sprzedaży jest bardzo dużo rodzajów zlewów granitowych, ale nie tylko takich. Poza nimi znajdziemy również zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego czy ceramiki, jednak granitowe są najlepsze jakościowo i wizualnie, dlatego są najczęściej wybierane.