You are currently viewing Zastosowanie ozdobnych karniszy

Zastosowanie ozdobnych karniszy

 

Każdy człowiek wyczuwa intuicyjnie, że różne pomieszczenia, wymagają różnych wystrojów wnętrz. Zupełnie inaczej wygląda przedszkole, biuro czy domowe salony. Jedne wymagają stonowanych kolorów i minimalizmu, inne wszelkiego rodzaju dekoracji. Inaczej też przystroimy okna w tych pomieszczenia: te małe i duże.

Żaluzja świetnym uzupełnieniem pojedynczego karnisza

ozdobne karnisze pojedynczeW zależności od przeznaczenia pomieszczenia okna można zasłaniać firanami, zasłonami, żaluzjami, roletami lub ich dowolnymi połączeniami. Dosyć popularne są dziś ozdobne karnisze pojedyncze połączone z żaluzjami. Kiedyś firanka wymagała zasłonki. Dziś praktyczne żaluzje nie przekreślają powieszenia w oknie ozdobnej firany. Ostatnio nawet, to połączenie często stosowane jest we wszelkiego rodzaju hotelach. Gościom zależy na ładnym wystroju, ale również na tym, by słońce nie przeszkadzało im w odpoczynku. Każdy wie, jak ostre słońce może dokuczyć. Powieszenie ozdobnego karnisza spowoduje, że wnętrze nadal jest przytulne i nabiera „ciepła”. Karnisz jest typowym „domowym” dodatkiem. Raczej nie znajdziemy go w miejscach użyteczności publicznej, stąd częste wykorzystanie go w miejscach, gdzie powinniśmy czuć się przytulnie, czyli właśnie w hotelach, domkach, pensjonatach. Choć karnisze podwójne nadal są w sprzedaży, straciły na popularności. Nikt jednak nie powiedział, że za jakiś czas nie powrócą do łask. Dziś praktycznie każdy stawia nie tylko na estetykę, ale też i na praktyczne zastosowanie.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że nie każdy karnisz będzie pasował to wszystkich żaluzji. Warto wyborem do domu kierować się własnym gustem, a do miejsc publicznych – modą. Jest to bezpieczne połączenie. Węższe zastosowanie będą miały karnisze drewniane. Metalowe nie stanowią większego problemu w połączeniach.