You are currently viewing Założyłam własną firmę w Niemczech

Założyłam własną firmę w Niemczech

Kilka lat temu wyjechałam do Niemczech do pracy. Bardzo dobrze sobie tutaj radziłam i nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogłabym wrócić do kraju do pracy. Do tej pory pracowałam na etacie, jednak po przeanalizowaniu kilku możliwości doszłam do wniosku, że dużo więcej mogłabym zarobić pracując we własnej firmie. Wiele osób namawiało mnie do tego, aby założyć działalność.

Jak założyć własną firmę w Niemczech?

firma w niemczechMusiałam najpierw poczytać trochę informacji na temat tego, jak to zrobić. Byłam ciekawa, na jakich zasadach działa własna firma w Niemczech. Okazało się, że jej założenie wcale nie jest takie trudne. Przede wszystkim dlatego, że założenie własnej działalności w Niemczech jest wolne od zbędnych formalności. Wystarczy zebrać odpowiednie dokumenty, takie jak potwierdzenie miejsca zameldowania, zaświadczenie o niekaralności i pozwolenie na wykonywanie danego zawodu, jeśli w takowym jest ono wymagane. Oprócz tego trzeba wypełnić kilka wniosków, które trzeba zanieść do odpowiedniego urzędu wraz z resztą dokumentów oraz zarejestrować działalność w niemieckim urzędzie skarbowym. Na większość dokumentów nie trzeba czekać dłużej niż kilka dni. Postanowiłam zaryzykować i zdecydowałam się otworzyć własną firmę w Niemczech. Bardzo szybko zauważyłam, że to była bardzo dobra decyzja. Moje zarobki szybko wzrosły.

Teraz zarabiałam dużo więcej przy lżejszej pracy w której sama byłam sobie szefem. Byłam bardzo zadowolona z faktu, że wszystkie formalności związane z otworzeniem firmy udało mi się tak szybko załatwić. Cieszę się, że wreszcie się na to otworzyłam i otworzyłam tutaj własną firmę. W Niemczech są niskie podatki oraz ulgi podatkowe dla osób, które dopiero zaczynają i stawiają „pierwsze kroki” we własnej działalności gospodarczej.