You are currently viewing Zalety szaf przesuwnych na wymiar

Zalety szaf przesuwnych na wymiar

Indywidualny projekt mebli stanowi niewątpliwie lepszą opcję od gotowych mebli kupionych w sklepie. Pozwala na stworzenie dokładnie takiej zabudowy, o jakiej się marzyło i która będzie idealnie dopasowana do wymiarów wnętrza. To doskonałe rozwiązanie również w pomieszczeniach o niestandardowych gabarytach, do których trudno dobrać gotowe modele wyposażenia. 

Jak zaplanować szafę na wymiar? 

szafy przesuwne poznań producent mebliNajlepszym rozwiązaniem na efektywne zaplanowanie miejsca do przechowywania jest szafa na wymiar. Z reguły jest ona montowana od podłogi do samego sufitu, dzięki czemu zapewnia największą możliwą pojemność i ogranicza zbieranie się kurzu dzięki zamkniętej przestrzeni. Przy projektowaniu szafy warto rozważyć jej głębokość — jeśli ma zawierać jedynie półki, wystarczyć może nawet 30 cm, natomiast przy wyborze opcji z wieszakami należy uwzględnić co najmniej 50 cm głębokości. Dobrym pomysłem jest również zaplanowanie i zwizualizowanie sobie rzeczy, które będą się w niej znajdować, co pozwoli na właściwe zorganizowanie wnętrza szafy. Trzeba określić podział na wieszanie dłuższych ubrań, półki na buty, szuflady na bieliznę czy wyższą komorę na sprzęty gospodarcze. Drzwi przesuwne szafy powinny mieć zawsze przynajmniej dwa skrzydła, aby uzyskać optymalny dostęp do wnętrza. Każdy, kto marzy o tego typu meblach na wymiar, powinien zacząć od poszukania frazy: szafy przesuwne Poznań producent mebli. Dzięki opiniom w sieci i poleceniom znajomych można wybrać sprawdzonych fachowców, którzy zapewnią kompleksową usługę od projektu po montaż. 

Szafy z drzwiami przesuwnymi to niekwestionowany trend w obecnej aranżacji wnętrz. Dawniej można je było znaleźć głównie w przedpokojach, podczas gdy teraz stanowią niekiedy zabudowę całej ściany sypialni, a nawet kuchni. Oszczędność miejsca, ergonomiczność i estetyka wykończenia sprawia, że szafa przesuwna to doskonała inwestycja na długie lata.