You are currently viewing Wykorzystanie rekuperacji do poprawy jakości powietrza w domu

Wykorzystanie rekuperacji do poprawy jakości powietrza w domu

W domach, szczególnie tych starszych, układy wentylacji nie działają poprawnie. Powietrze, zamiast być wyciągane przez kratki, może być wdmuchiwanie do pomieszczeń. Dodatkowo, niezwykle szczelne, plastikowe okna, tylko pogarszają sytuację.

Rekuperacja i brak starty ciepła

rekuperacjaDoprowadza to do niekorzystnych zmian w samym domu. Nieświeże, wilgotne powietrze nie jest z niego usuwane, nie ma tez napływu świeżego i czystego. Jedynym wyjściem w takiego impasu jest rekuperacja. Wymaga ona zastosowania specjalnej centrali wentylacyjnej i wybudowania kanałów do każdego z pomieszczeń, którymi powietrze będzie wyciągane i dostarczane. Sama centrala ma jeszcze dodatkowe zadanie. Prawidłowo wykonany montaż układu, jakim jest rekuperacja, odzyskuje normalnie tracone ciepło, nie tylko w Poznaniu. Wyciągane z domu zużyte powietrze ma jakąś dodatnią temperaturę. W okresie zimowym, przy ujemnych temperaturach, powietrze doprowadzane z zewnątrz jest po prostu zimne. W centrali następuje w wymienniku ciepła ogrzanie tego zasysanego z dworu. Dzięki temu do pomieszczeń trafia już względnie ciepłe, a co za tym idzie, nie powodujące dyskomfortu. Nie ma też konieczności długotrwałego wietrzenia pomieszczeń poprzez szerokie otwarcie okien. Dzięki temu rekuperacja w tak pięknym miejscu, jak wielkopolskie, pozwala zaoszczędzić na wydatkach związanych z utrzymaniem nieruchomości. Minimalizuje się straty energii, a co za tym idzie, konieczne jest spalenie mniejszej ilości gazu, węgla, drewna, by utrzymać komfort termiczny w domu. W ten sposób instalacja amortyzuje się w krótkim okresie czasu, a użytkownik może cieszyć się doskonałej jakości klimatem w domu.

Sam fakt braku wilgoci na oknach po mroźnej nocy sprawia, że montaż tej instalacji wart jest przynajmniej głębokiego rozważenia.

Zobacz stronę http://paulus-rekuperatory.pl