You are currently viewing Wybór zawodu i potrzebne narzędzia

Wybór zawodu i potrzebne narzędzia

Witam serdecznie. Jestem właśnie po ukończeniu gimnazjum i zastanawiam się, gdzie pójść dalej. Rozmyślam nad ogólniakiem lub technikum – aby mieć za jednym razem wykształcenie średnie oraz zawód. Po głowie chodzi mi również szkoła zawodowa, lecz bardziej skierował bym swe rozważania na poziom szkoły średniej z zawodem.

Narzędzia zawsze są potrzebne

narzędziaI właśnie kwestia kierunku zawodowego mnie najbardziej zastanawia. Chciałbym być mechanikiem, ale nie tak od samochodów, lecz od urządzeń wszelkiego rodzaju. Mam po dziadku na strychu fachowe narzędzia – bydgoszcz, takie jak suwmiarka czy nanometr. Również kilka noży tokarskich, czyli narzędzia skrawające metal, też gdzie nie gdzie leży. I chyba właśnie ten kierunek szkoły średniej wybiorę, a związany z obróbką metalu. Tata mojego kolegi ma tokarkę firmy Pramet i kilka razy miałem okazję obserwować, jak ona działa. Dodatkowo Bydgoszcz ma dość fajne szkoły, kształcące w tym kierunku. Warto więc to wykorzystać. Z internetu dowiedziałem się, że obróbka skrawanie jest bardzo przyszłościowa. Wytwarzane części używa się w wielu dziedzinach, począwszy od samochodowej, a kończąc na dziedzinie technologii kosmicznej. Z czego bowiem składają się wszelkiego rodzaju silniki elektryczne czy spalinowe? Podstawą są odlewy stalowe oraz wszelkiego typu tuleje, podkładki, gwintowane szpile czy inne.

A będąc tylko mechanikiem samochodowym, skupiać się będę tylko i wyłącznie dla motoryzacji. Z tego względu wolę więc pozostać przy tym postanowieniu, które wskazują mi pamiątki po moim dziadku. Myślę że to przeznaczenie.