You are currently viewing Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki

Wybór odpowiedniego tuszu do drukarki

Teraz prawie każdy ma na stanie drukarkę. Na pewno w pracy są drukarki. Aby można było cokolwiek drukować potrzebny jest papier oraz tusz. Bez nich nic nie wydrukujemy, nawet mając jedną z tych rzeczy. Tusze są umieszczane wewnątrz drukarki i jak się skończą to trzeba wymienić na nowe. Często drukujemy i tusz jest nam wtedy bardzo potrzebny.

Wymiana tuszu w drukarce

tusze hpU mnie w firmie jest kilka drukarek. Prawie każdy ma ją przy swoim stanowisku. Są one małe, nie zajmują zbyt dużo miejsca. Ale na korytarzu stoi taka duża drukarka i ona ma tam też funkcję skanowania oraz robienia kopii dokumentów. Te drukarki przy naszych biurkach drukują tylko i wyłącznie w kolorze czarnym. Ta co stoi na korytarzu ma możliwość wydruku w kolorze. Każdy z nas musi pilnować stanu tuszu. Tak by się nie okazało, że coś musimy wydrukować a tutaj nam się wyczerpał pojemnik z tuszem. Mamy tam jakiś zapas tuszy w biurze, ale w końcu ten zapas w końcu się wyczerpie, więc zgłaszać jeśli drukarka będzie wyświetlać komunikat o niskim poziomie tuszu. Wtedy osoba odpowiedzialna za zapasy materiałów biurowych musi pilnować by mieć coś w zapasie. Jeśli nie ma lub jest mało ich to wtedy musi zamówić dodatkowe tusze hp. W naszych urządzeniach są takie średniej wielkości pojemniczki, ale te w drukarce na korytarzu są duże i tutaj jest potrzeba więcej kolorów niż tylko czarny. Wymianą pojemników zajmujemy się sami, nie ma w tym nic skomplikowanego. Zajmuje to tylko parę chwil. Aby włożyć nowy pojemnik trzeba najpierw wyjąć stary i z nowego usunąć zabezpieczenia w postaci foli lub kawałka plastiku, który chroni miejsce z którego pobierany jest tusz. Zazwyczaj drukujemy w kolorze czarnym, ale jak mamy oddać raporty szefowi i mamy jakieś wykresy to drukujemy wtedy w kolorze.

Mając drukarkę trzeba pamiętać aby sprawdzać poziom tuszu w pojemnikach znajdujących się wewnątrz drukarki. Są różne urządzenia tego typu, które mogą drukować tylko w kolorze czarnym, więc będziemy potrzebować tylko czarny tusz, a są i takie które mogą drukować w kolorze i będą już potrzebne tusze w wielu kolorach.