You are currently viewing Wybór najlepszego aloe vera

Wybór najlepszego aloe vera

Aloes jest rośliną znaną nam od lat. Chętnie wykorzystujemy ją – a właściwie miąższ znajdujący się we wnętrzu jej liści – do stosowania zewnętrznie na skórę, włosy czy twarz. Taki miąższ łagodzi podrażnienia, uczucie ściągnięcia, nawilża i łagodzi stany zapalne. Warto więc korzystać z jego dobrodziejstw. Nie każdy z nas jednak wie, że miąższ znajdujący się we wnętrzu tej rośliny jest świetnym naturalnym suplementem, który możemy spożywać. 

Codzienne picie aloe vera

aloe vera do piciaAloes w formie spożywczej kupimy w wielu miejscach. Szukajmy go przede wszystkim w sklepach z naturalną, ekologiczną żywnością, aptekach, większych supermarketach na działach ze zdrową żywnością oraz sklepach i hurtowniach online. Znajdziemy tam duży wybór. I tak możemy wybierać spośród aloesu w formie soku, żelu lub miąższu. Ważne, aby wybierać produkt jak najbardziej naturalny, pozbawiony w swoim składzie szkodliwych i niepotrzebnych chemicznych dodatków do żywności. I tak unikajmy sztucznych barwników, aromatów czy kolorów. Zwróćmy na to szczególną uwagę jeśli wybieramy aloes smakowy – np. z dodatkiem miodu czy żurawiny. Regularnie przyjmowany aloes w formie napoju, soku lub dodatku do owsianki czy jogurtu będzie doskonałym, naturalnym suplementem diety. Zadziała on wzmacniająco na organizm. Jego regularne zjadanie wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie układu immunologicznego, wesprze trawienie, chroni ścianki żołądka, działa wspomagająco w sytuacji kiedy zmagamy się z wrzodami żołądka. Taki produkt wspiera układ sercowo-naczyniowy oraz podkręca metabolizm. Taki aloe vera do picia będzie więc idealnym produktem dla wielu z nas. Nie przyjmujmy go w okresie ciąży czy karmienia piersią. 

Coraz chętniej sięgamy po naturalne produkty, które mają za zadanie wesprzeć nasz organizm, dodać nam sił, witamin i mikroelementów. Dobrym pomysłem będzie więc włączenie go do swojej codziennej diety. Doda nam energii, wesprze układ odpornościowy, działa łagodząco na boleści żołądkowe, wesprze układ sercowo -naczyniowy.