You are currently viewing Woda podstawą naszego życia

Woda podstawą naszego życia

 

Każdy z nas wie, jak ważne jest picie wody. Praktycznie cały nasz organizm składa się z wody, więc wciąż potrzebujemy jej uzupełniania. Ulatuje ona bowiem z nas wtedy gdy się pocimy, ale też wydalamy ją w postaci moczu. Jesteśmy w stanie dłużej przeżyć bez pożywienia niż bez wody co wskazuje nam, jak bardzo jest ona ważna.

Ile wody powinniśmy spożywać dziennie?

polski producent wody źródlanejTak naprawdę nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Uczeni nie zgadzają się w tej kwestii, lecz mamy ogólne pojęcie na ten temat. Powinniśmy pić około dwóch litrów wody dziennie. Na pewno wydaje nam się, że to naprawdę dużo. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to jak intensywnie żyjemy, to dostrzeżemy w tym sens. Jaką wodę najlepiej pić? Możemy pić wodę źródlaną lub mineralną. Takie występują u nas na rynku. W sklepach są również wody smakowe, jednak lepiej jest postawić na czystą i naturalną. Warto jednak do wody dolewać sobie jakieś naturalne soki. Dlaczego? Czysta woda jest bardzo szybko wypłukiwana z naszego organizmu. O wiele korzystniej jest gdy zawiera ona coś w sobie. Wówczas organizm dłużej ją zachowuje i zabiera z niej wszystko co najlepsze. Obecnie polski producent wody źródlanej oferuje nam ją w przeróżnych cenach. Warto kupować właśnie taką wodę. Jest ona o wiele lepsza dla nas niż taka, którą mamy w kranie. Dlaczego? Ponieważ woda kranowa zawiera dużo kamienia, co zresztą widać po nalaniu jej do szklanki. Pamiętajmy więc o tym, że woda to podstawa wszystkiego i musimy zawsze starać się spożywać jej jak najwięcej.

Picie wody nie każdemu przychodzi łatwo. Niektórzy nie lubią smaku wody. Warto wówczas dolewać sobie nieco jakiegoś naturalnego soku, który dodatkowo pozwoli nam na dłuższe zatrzymanie wody w organizmie. Warto od czasu do czasu brać łyk wody a szybko przywykniemy do tego, by robić to regularnie.