You are currently viewing Typy osprzętu do wózków widłowych

Typy osprzętu do wózków widłowych

Wózek widłowy jest jednym z najbardziej wszechstronnych maszyn, jakie są używane w magazynach oraz zakładach przemysłowych. Wiele wózków może być używanych po to, ażeby możliwe stało się używanie tego typu maszyny do innych zadań. producenci wózków a także firmy dystrybuujące akcesoria do nich, mogą zatem zaoferować wiele akcesoriów, które mogą być używane w różnych sytuacjach.

Jakie akcesoria do wózków są używane najczęściej?

profesjonalny osprzęt do wózków widłowychJednym z najczęściej używanych typów akcesoriów do wózków widłowych są przedłużki do wideł. Dzięki wysokiej jakości przedłużkom możliwe jest przewożenie materiałów o niestandardowych gabarytach. Dzięki przedłużkom mamy do czynienia z poszerzeniem wszechstronności danego wózka widłowego. Profesjonalny osprzęt do wózków widłowych może być także używany po to, ażeby możliwe było przewożenie lub przesuwanie wielu typów przedmiotów na zewnątrz lub wewnątrz hal przemysłowych. Służą do tego specjalne trawersy, które są wyposażone w haki, mogące służyć do bezpiecznego zaczepienia wielu elementów. Do wózków widłowych są montowane także specjalne kosze na ludzi, mogące służyć do podnoszenia pracowników na daną wysokość. Kosze na ludzi mogą być używane na przykład do przeprowadzania napraw, które mają na celu doprowadzenie do likwidacji awarii lamp i innych elementów, znajdujących się na dużej wysokości w hali magazynowej lub produkcyjnej.

Bardzo często używanym elementem w pracy wózków jest przewożenie metalowych beczek, w których znajdują się różne substancje. Dlatego wiele typów wózków posiada specjalne uchwyty do beczek, które mogą być używane do bezpiecznego uchwycenia beczki, oraz przewiezienia jej na konkretna odległość. Tego typu uchwyty poprzez swoją budową zapewniają bezpieczne przewożenie każdego typu beczki metalowej.