You are currently viewing Transport mebli musi być delikatny

Transport mebli musi być delikatny

Niedługo będzie miała miejsce moja druga w życiu przeprowadzka i trochę się obawiam. Najbardziej boję się o moje meble, bo trochę się nasłuchałam na temat mało delikatnych przewoźników. Podobno nie każda firma dba o to, aby transport mebli był na wysokim poziomie.

Transport mebli – jak się przygotować?

transport mebliOkazuje się, że nieraz ci kurierzy czy jak ich nazwać przenoszą szafy czy łóżka byle jak i później mają one rysy. Sama widziałam ślady po przeprowadzce u kumpla. Mam nadzieję jednak, że mi uda się znaleźć do przeprowadzki kogoś bardziej odpowiedzialnego. Ostatecznie to ik wychodzi po czasie, jaki jest dany usługodawca, ale wydaje mi się, że przecież muszą być w Trójmieście jakieś dobre firmy. Mi osobiście polecano dwie i pewnie z jednej skorzystam. Jedna niby zapewnia głównie transport mebli. Przewożą nawet te sklepowe do odbiorców nieraz, bo mają duże samochody i nawiązali korzystne dla siebie współprace ze sklepami meblowymi. Niekiedy jednak robią także przeprowadzki. Poza tym jest taka firma bardziej przeprowadzkowa z kolei, ale oni też mają na tyle duży samochód, że ponoć nawet jakiś większy tani transport mebli gdynia mogą wykonać. Będę musiała pewnie zadzwonić i wtedy zapytam o jakieś szczegóły. Zobaczę jakie tam mają podejście do klienta w tych firmach. Jedna jest w Gdańsku, nawet niedaleko mojego obecnego mieszkania. Druga z kolei w Gdyni, ale też nie ma problemu, żeby przyjechali, bo w końcu obsługują większy teren niż tylko obszar jednego miasta.

Jestem wdzięczna, że ktoś mi polecił te przedsiębiorstwa, bo to zawsze jakaś wskazówka, a tak to bym musiała szukać gdzieś po omacku, nie wiedząc czy ktoś jest rzetelny, czy nie. Wolę zawsze wysłuchać opinii znajomych, bo im ufam i wiem, że doradzą mi tylko najlepsze usługi. Mam nadzieję, że transport mebli będzie zrobiony z odpowiednią delikatnością.