You are currently viewing Tanie toczenie CNC – nowoczesne tokarki

Tanie toczenie CNC – nowoczesne tokarki

Tokarki od dawna stanowią podstawowe wyposażenie większości hal produkcyjnych. Można się o tym przekonać jadąc chociażby na Śląsk, na tamtejsze tereny przemysłowe. W ostatnim czasie największe zainteresowanie przemysłowców skupia się na tokarkach sterowanych numerycznie, czyli maszynach CNC.

Toczenie to obróbka

toczenie Toczenie CNC to dla każdego zakładu nowe możliwości produkcji, do tej pory niedostępne dla tradycyjnych maszyn.  Obróbka skrawaniem to obróbka użytkowa, która polega przede wszystkim na ścinaniu z obrabianego materiału małych części, czyli tak zwanych wiórów. Całą tę technikę obróbczą dzieli się na obróbkę wiórową oraz ścierną. Tanie toczenie na śląsku jest specyficzną formą obróbki, w której obrabiany materiał przytwierdzany jest wewnątrz maszyny i wprawiany w ruch obrotowy. W ten sposób dochodzi do skrawania powierzchni przy pomocy specjalnych narzędzi obróbczych. To właśnie dopasowanie i ustawienie tego rodzaju narzędzi należy do podstawowych zadań operatora maszyn.  W zależności od konkretnego przeznaczenia danego urządzenia oraz tego jakie bryły mają zostać wytworzone z materiału produkcyjnego można wskazać wiele ważnych grup i podgrup tokarek. Można wspomnieć chociażby o tokarkach uchwytowych, tarczowych i karuzelowych, rewolwerowych, specjalnych czy też o automatach i półautomatach tokarskich. Współczesne tokarki są wyposażone w nowoczesną elektronikę i przede wszystkim opierają się na specjalnych sterownikach kierujących ich pracą. Tak skonstruowane maszyny nazywa się maszynami CNC.

Obróbka CNC pozwala na, niedostępne do tej pory, zintegrowanie wszystkich procesów wytwórczych. Toczenie CNC jest zatem dużo wydajniejsze niż ma to miejsce w tradycyjnych maszynach.