You are currently viewing Świece woskowe oczyszczające powietrze

Świece woskowe oczyszczające powietrze

Życie z astmą jest bardzo uciążliwe. Oczywiście czynników uczulających, które prowadzą do nagłego zwężenia oskrzeli i szybkiej reakcji układu oddechowego w postaci kaszlu, jest wiele. Większość z nich gromadzi się niestety w powietrzu i właśnie dlatego warto zadbać o to, czym oddychamy w domu i mieszkaniu.

Jony ujemne wydostające się ze świec woskowych

świece z pszczelego woskuNa pewno w pomieszczeniach nie powinno się palić świec, które wykonane są z parafiny. Są to świece zawierające wiele czynników uczulających i toksyn. Lepiej postawić na naturalne rozwiązania jak świece wykonane z wosku pszczelego. Niektórzy astmatycy twierdzą nawet, że po regularnym paleniu takich świec w pomieszczeniach, w których przebywają, ich objawy znikają całkowicie. Najlepiej palić świece codziennie przez kilka dni, a nawet kilka tygodni. Wtedy różnica z pewnością zostanie zauważona. Takie świece z pszczelego wosku wcale nie są o wiele droższe. Warto wspomnieć o tym, że palenie wosku pszczelego doprowadza do uwolnienia dużej ilości jonów ujemnych. Z kolei jony ujemne pełnią funkcję odkurzacza w powietrzu. Tego typu jony są w stanie oczyścić powietrze z kurzu, pleśni, grzybów, bakterii, wirusów. Pozbywają się również wielu innych zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się w powietrzu i prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej. Aby dochodziło do oczyszczania powietrza, świeca musi być wykonana w całości, czyli w 100% z wosku pszczelego. Nie mogą się w niej znajdować żadne dodatkowe, sztuczne substancje.

W trakcie palenia świeca wykonana w całości z wosku pszczelego wydziela miły, przyjemny zapach. Nie dochodzi też do uwalniania się dymu. Świeca z wosku pali się zdecydowanie dłużej niż zwykła świeca parafinowa, a przy tym prowadzi do poprawy zdrowia. Ceny są różne. Za 15 świeczek typy tea-light trzeba zapłacić około 30 zł.