You are currently viewing Srebrzenie i chromowanie metalu

Srebrzenie i chromowanie metalu

 

Metal, ten przewspaniały materiał umożliwił rodzajowi ludzkiemu rozwój i niesamowity postęp cywilizacyjny. Na potwierdzenie tej teorii wystarczy spojrzeć na cywilizacje, które nie opanowały obróbki tego szlachetnego rodzaju surowca, wszystkie upadły bądź są już tylko skansenami gdzieś w dziczy, na łasce turystów i ekologów etnicznych.

Nikiel, cyna, chrom i galwanostegia

srebrzenieOd wielu lat fascynowały mnie rozmaite rodzaje metali, w szczególności stal, która to jest najpowszechniej stosowanym z tego rodzaju materiałem. Mnogość sposobów użytkowania jest niemalże nieograniczona, a różnorodność właściwości, dzięki zastosowaniu technologii stopów metali, poszerza ten zakres wykładniczo. Będąc pod wrażeniem tych faktów odkąd pamiętam, zawsze myślałem o związaniu swojej przyszłości z tymże zagadnieniem, tak oto powstał pomysł, który niedługo po zrodzeniu przekułem w rzeczywistość, moja własna firma galwanizacyjna. Zajmowanie się technologią łączenia metali dzięki możliwościom elektrolizy to spełnienie moich marzeń i naprawdę fascynujące zajęcie. Galwanostegia, to fachowa nazwa metody galwanizacji, pozwala ona na srebrzenie, cynkowanie, chromowanie, czy niklowanie powierzchni metalowych. Powłoka, którą tworzymy pozwala na wykonywanie przez pokryty metal, rozmaitych powierzonych mu ról. Rodzaj metalu wchodzącego w skład powłoki zależy od przyszłego zastosowania produktu, najczęstszym jest chromowanie i niklowanie, które to zapobiegają korozji i poprawiają walory wizualne.

Przechodząc obok chromowanego zderzaka czy biorąc w ręce niklowane narzędzia, mało kto zdaje sobie sprawę z fascynującego procesu jaki doprowadził do takiego efektu. Potęga nauki jest niesamowita, a wykorzystania jej w praktyce, jak pokazuje przykład galwanizacji, niesamowicie przydatne.

Więcej informacji www.cynkopol.pl