You are currently viewing Sprzedaż terminali płatniczych

Sprzedaż terminali płatniczych

Mam kolegę, który jest przedstawicielem handlowym. Pracuje w tym zawodzie już parę lat. A podobno jeśli pracuje się na takim stanowisku to człowiek dosyć szybko się wypala. Kolega jednak jest naprawdę dobry w tym co robi i z roku na rok ma więcej klientów.

Rynek terminali płatniczych

terminale płatniczeTak naprawdę charakter jego pracy jest teraz znacznie inny niż było gdy zaczynał swoją pracę. Kiedyś musiał pozyskiwać nowych klientów i sprzedawać im solidne terminale płatnicze a teraz tak naprawdę bazuje na rekomendacji pozyskanych wcześniej klientów. Zdobywa nowych klientów przez polecenie wcześniejszych zadowolonych klientów. Zresztą gdy wchodzi jakiś nowy terminal pos na rynek to proponuje go w pierwszej kolejności swoim już dawno pozyskanym klientom. W ten sposób jego praca z roku na rok jest coraz łatwiejsza. Kiedyś musiał się po prostu starać żeby znaleźć jakiegoś klienta. A teraz to klienci szukają jego czyli jest w bardzo komfortowej sytuacji. Ma też na to dobry sposób bo po prostu prosi o to klientów by jeśli są zadowoleni z tych urządzeń to żeby polecili je dalej znajomym bo on w ten sposób właśnie pracuje. Te terminale pos, które sprzedaje kolega są naprawdę dobre i podejrzewam, że nie ma na rynku lepszych. Nie ma także dla niego prawdziwej konkurencji. Co prawda na rynku są terminale, które są tańsze niż te które on oferuje. Ale jak to wiadomo z tańszymi produktami ich jakość jest także niższa. Po prostu te tańsze terminale często się psują. I jeśli ktoś zada sobie trochę trudu by poczytać chociażby w internecie opinie na temat danych terminali to szybko podejmie odpowiednią decyzję co do zakupu.

Kolega sprzedając te terminale nauczył się także je naprawiać. I pokazuje podczas sprzedaży, że gdyby coś w nich zepsuło to można naprawdę w łatwy sposób to spróbować naprawić.