You are currently viewing Skąd wziąć motywację na trening?

Skąd wziąć motywację na trening?

Bez motywacji człowiek praktycznie niczego nie będzie w stanie osiągnąć. To właśnie motywacja, ta dziwna, tajemna siła, która bierze się z nas samych sprawia, że człowiek gotów jest osiągnąć rzeczy, o których wcześniej nie mógł nawet marzyć.

Czym jest trening funkcjonalny?

trening funkcjonalnyW końcu nie od dzisiaj mówi się, że zdobycie motywacji i ruszenie się z fotela to już połowa sukcesu. Druga połowa tego sukcesu zależy już tylko od tego, czy uda nam się utrzymać i zdobywać wciąż na nowo motywację, by nadal była na tym samym wysokim poziomie. Odchudzanie właśnie takiej ogromnej motywacji i żelaznej wręcz dyscypliny od człowieka wymaga. Motywację można czerpać z dwóch źródeł – wewnętrznych oraz zewnętrznych. O wewnętrzną motywację czasem jest trudno, czasem nawet bardzo trudno. Człowiek to już taka wygodna istota – częściej niż powinien szuka wymówek, zamiast możliwości. Dlatego właśnie tak bardzo przydatna bywa odpowiednia motywacja zewnętrzna. A trener osobisty może ją zapewnić bardziej niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Zwłaszcza dobry trener personalny. W końcu jego rolą jest motywowanie ludzi do tego, by ruszali się i tracili zbędne kilogramy. A trening personalny to coś, co nadaje się do tego jak mało co. W końcu mówimy o treningu, który dopasowany jest indywidualnie do naszych potrzeb i możliwości – skuteczny trening funkcjonalny – Kraków to w końcu trening, który odpowiada nam i naszemu organizmowi w stu procentach.

 

Tylko wtedy i tylko w ten sposób człowiek w pełni wykorzysta możliwości swojego organizmu, nawet te uśpione, o których istnieniu nie miał wcześniej pojęcia. Kraków to idealne miejsce do tego, by zacząć walczyć o swoje życie i o swoje zdrowie. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch, jak mówi stare przysłowie – dlatego właśnie warto dbać o swoje ciało.