You are currently viewing Raport środowiskowy uratował moją firmę

Raport środowiskowy uratował moją firmę

Nie tak dawno temu stwierdziłem, że czas najwyższy na to, by rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ponieważ miałem odłożone na ten cel nieco więcej pieniędzy, niż w teorii było mi potrzeba, postanowiłem podejść do tematu naprawdę poważnie i dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Raport środowiskowy nie wykazał uchybień

raport środowiskowyEfektem tego było między innymi to, że zdecydowałem się na fachowo wykonywany raport środowiskowy pomimo tego, że teoretycznie nie musiałem go wykonywać. Chciałem sam dla siebie upewnić się, że budowa mojego sklepu nie naruszy w żaden sposób planu zagospodarowania przestrzennego oraz nie sprawi szkód środowisku naturalnemu. Analiza hałasu nie była mi potrzebna, ponieważ mój sklep z używaną odzieżą nie był raczej w stanie wytwarzać tyle hałasu, by płoszyć okoliczną zwierzynę. Zupełnie inaczej było w przypadku innej usługi, którą również mi polecono – czyli analiza produktywności. Oczywiście mogłem prowadzić swoją działalność i bez tego, ale profesjonalna analiza powiedziała mi wszystko na temat tego w jaki sposób prowadzę działalność, a w jaki powinienem, tak samo jak wskazała na moje liczne błędy w obliczeniach. Okazało się, że rachunek końcowy nie jest dla mnie tak korzystny jak myślałem. Analiza produktywności pozwoliła mi jednak na wprowadzenie poprawek póki był na to czas. Udało mi się wyjść na prostą i dzięki temu teraz moja firma funkcjonowała tak, jak chciałem. Analizę hałasu również przeprowadziłem – okazało się jednak, że budynek nie ma najmniejszego nawet negatywnego oddziaływania na cokolwiek.

Byłem bardzo zadowolony z tego jak to wszystko się potoczyło – raport środowiskowy oczywiście również nie wykazał jakichkolwiek uchybień czy przeszkód. Pomimo początkowych trudności udało mi się pokierować firmą tak, że bez problemu co miesiąc wychodziłem na swoje ze sporą nawiązką.