You are currently viewing Projektowanie zakładów przemysłowych

Projektowanie zakładów przemysłowych

Zakłady przemysłowe tworzone od podstaw są często znacznie lepiej rozłożone i przemyślane niż stare zakłady, które nieszczególnie nadają się do późniejszej modernizacji. Nowy obiekt firmy miał być szczególnie rozległy, i mieć największą dotychczasową linię produkcyjną. W projektowaniu tak ogromnego zakładu musieliśmy szukać zewnętrznej pomocy.

Projekty obiektów przemysłowych i produkcyjnych

nowoczesne obiekty przemysłowe projektNie każda firma architektoniczna mogła podjąć się wykonania projektu dużego, rozbudowanego zakładu produkcyjnego. Wręcz przeciwnie, firmy wykonujące takie plany musiały mieć duże rozeznanie w tym jak działają nowoczesne obiekty przemysłowe Projekt musiał być również wykonany z myślą o jak największym upłynnieniu pracy linii, oraz zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa. Wykonanie planu takiego obiektu wymagało nie tylko zaangażowania architektów i technologów, ale również i specjalistów technicznych, elektryków, oraz osób mogących utrzymać projekt w zgodności z przeznaczeniem zakładu, oraz wykonywaną tam pracą. Wielu krajowych projektantów, architektów i firm inżynieryjnych oferowało możliwość stworzenia fachowego projektu obiektu przemysłowego, z zachowaniem linii produkcyjnej, a wielu z nich umożliwiało nałożenie na projekt planu monitorowania oraz bezpieczeństwa, dzięki czemu jeden projekt mógł funkcjonować jako kilka osobnych planów jednocześnie.

Wykonanie projektu nie należy do szczególnie kosztownych, biorąc pod uwagę ilość danych jakie projektanci muszą w nim zawrzeć oraz złożoność samego projektu, i może zająć od miesiąca do nawet pół roku, jeśli projektowany obiekt należy do bardzo dużych i złożonych. Nasz obiekt został zaprojektowany w trzy miesiące, łącznie z całą linią energetyczną oraz instalacjami sanitarnymi włączonymi do projektu.