You are currently viewing Projekt domu szkieletowego

Projekt domu szkieletowego

Posiadacze wolnostojących domków na pewno zgodzą się z tezą, że jest to jeden z najwygodniejszych miejsc do zamieszkania. Brak sąsiadów, hałasu zza ściany oraz swoboda to zalety, które zdecydowanie przemawiają na korzyść domów. Dla każdego zainteresowanego tematem termin domy kanadyjskich nie powinien być obcy. To nowoczesna technologia szybkiego i bezpiecznego budowania domów.

Czy warto inwestować w drewniany dom?

domy szkieletowe projekty nowoczesneDomy budowane z drewna wzbudzają wiele kontrowersji i są gorącym temat rozmów i dyskusji na temat tego, czy są one bezpieczne, ekonomiczne i trwałe. Na każde z tych pytań można śmiało odpowiedzieć – TAK! Domy budowane na drewnianym szkielecie są przede wszystkim na tyle łatwe w budowie, że cały proces od „klepnięcia” projektu, do otrzymania kluczy może zająć nawet mniej, niż rok. Zaczynając jednak od samego pomysłu, domy szkieletowe projekty nowoczesne, dla par czy całych pokoleń są wykonywane coraz częściej i chętniej przez firmy, zajmujące się głównie budową właśnie takich budynków. Gotowy projekt można kupić w pracowniach architektury, gdzie po dopracowaniu szczegółów oraz ustaleniu indywidualnych kwestii, można przystępować do realizacji budowy. Domy kanadyjskie są porównywalnie trwałe do tych murowanych. Nie należy się obawiać o stabilność konstrukcji przy silniejszym wietrze czy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Projekty domów szkieletowych podbijają serca oraz rynek architektury – przede wszystkim swoją prostotą, szybkością realizacji całej procedury budowy oraz ceną.

Projektów na domy szkieletowe jest całe mnóstwo. Jednymi z nich są małe domki z poddaszem, rodzinne z kilkoma garażami czy piętrowe, nowoczesne „wille”. Domy z drewnianą konstrukcją są też o wiele bardziej ekonomiczne, ponieważ koszt budowy jest znacznie niższy, niż domu murowanego.