You are currently viewing Praca z teflonowymi obręczami

Praca z teflonowymi obręczami

Jako że mój ojciec był właścicielem firmy wykonującej złącza i węże, to nie chciał słyszeć nawet słowa o tym, że nie wiem czym są te komponenty i do czego się ich używa. W ramach mojej nauki na przyszłego prezesa zostałem wysłany w sam środek fabryki jako stażysta – w ten sposób miałem dowiedzieć się wszystkiego w temacie naszego rodzinnego biznesu.

Kompensatory, złącza i węże teflonowe

kompensatory teflonoweOjciec od razu dał znać wszystkim pracownikom, by nie dawali mi taryfy ulgowej. Zostałem więc rzucony na głęboką wodę – miałem sprawdzać jakość wykonywanych przez nas kompensatorów teflonowych. Jednocześnie uczyłem się, czym są i do czego służą te elementy. Jak się okazało, kompensatory teflonowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża żywotność, higiena i wysoka odporność zarówno na temperatury, jak i na środki chemiczne. Dzięki tym funkcjom służyły najczęściej w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym. Wszystkie te zalety zawdzięczane są teflonowi, który jest tak nam znany z kuchni, lub dla bardziej wtajemniczonych kojarzony z rakietami wysyłanymi w kosmos. Praca z tymi kompensatorami była z początku dość nudna, lecz później nauczyłem się doceniać ich możliwości. Tego dnia zostałem rzucony do samodzielnego wykonywania kompensatorów. Z początku było bardzo trudno, lecz po kilku dniach mogłem już to robić bez niczyjej pomocy.

Nim się obejrzałem, wakacje się skończyły, a z wakacjami moja przygoda z pracą w firmie ojca. Był on dumny z mojej wytrwałości, był też bardzo zadowolony z moich postępów zarówno w polu mojej wiedzy na temat rodzinnego interesu, jak i rozwoju umiejętności. Powiedział, że w razie czego w przyszłości mogę nawet wygonić pół zespołu, aby pracować za nich! Oczywiście był to żart, ale i tak czułem się bardzo doceniony.