You are currently viewing Potrzebowałam terapii alkoholowej

Potrzebowałam terapii alkoholowej

Moja mama od wielu lat miała problem z alkoholem. Wiedziałam jednak, że dopóki sama nie zechce czegoś z tym zrobić, ja nic na to nie poradzę. Nie spowodowała jak do tej pory bezpośredniego zagrożenia życia swojego lub czyjegoś, dlatego nie mogłam jej zmusić do podjęcia terapii. Jednak, jak tylko powiedziała mi, że chciałaby się leczyć i poddać terapii, uznałam że muszę jej pomóc.

Zapisałam mamę na terapię alkoholową w Łodzi

terapia alkoholowa w łodziW pierwszej kolejności zdecydowałam się poszukać dla niej jakiegoś dobrego ośrodka leczenia uzależnień, gdzie będzie mogła odbyć terapię alkoholową. Zależało mi na tym, aby znaleźć naprawdę dobre miejsce, z którego mama będzie zadowolona i w którym, przede wszystkim, uzyska fachową pomoc. Z pomocą w poszukiwaniach przyszła mi moja koleżanka, z pracy która podpowiedziała mi, gdzie w okolicy można zapisać się na takie leczenie. Był to ośrodek, który oferował profesjonalne leczenie uzależnienia od alkoholu. W jego ofercie znajdowała się między innymi kompleksowa terapia alkoholowa w Łodzi. Pokazałam mamie informacje o tym ośrodku, powiedziałam na czym będzie polegać terapia i jak długo będzie trwała. Dodałam, że ten ośrodek ma bardzo dobre rekomendacje i będzie mogła tam liczyć na fachową pomoc wszelkich specjalistów tym terapeutów, psychologów, lekarzy oraz psychologów od relacji rodzinnych. Mama zgodziła się udać na leczenie.

Ośrodek znajdował się w reprezentatywnym miejscu Łodzi, blisko naszego miejsca zamieszkania, dlatego mama nie musiała nigdzie daleko wyjeżdżać, co było dla niej bardzo ważne. Na terapię oczywiście zgłosiła się trzeźwa i muszę przyznać, że pozostaje ona trzeźwa już od kilku miesięcy, co jeszcze jakiś czas temu wydawało mi się nie realne. Bardzo się cieszę, że poddała się ona terapii w tym ośrodku.