You are currently viewing Pomoc dla inwalidów

Pomoc dla inwalidów

Chyba wszyscy zainteresowani są skuterami, motocyklami czy autami. Pewnie dlatego, że te wszystkie pojazdy pomagają nam w komunikacji miejskiej. Bez tego ciężko byłoby nam dotrzeć do odległego miejsca. Zmuszeni bylibyśmy z korzystania z tramwajów czy autobusów, a nawet pociągów. Wiele osób korzysta z komunikacji miejskiej, jednak co w takiej sytuacji mają do powiedzenia osoby niepełnosprawne?

Jak pomóc osobom niepełnosprawnym?

skutery elektryczne inwalidzkieOsoby niepełnosprawne w naszym kraju mają ciężkie życie. Trudność sprawia im nawet poruszanie się po chodniku, ponieważ nie są one przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Chodniki są wąskie, krzywe. Jak w takim razie radzić sobie będąc na wózku? W Polsce pojawiła się możliwość zakupienia skuterów elektrycznych dla niepełnosprawnych. Jak działają takie skutery elektryczne inwalidzkie? Przede wszystkim pomagają osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się po mieście. Nie trzeba wsiadać na zwykły wózek i kręcić kołami ręcznie. Można poprosić kogoś o pomoc w przemieszczeniu się na skuter i żadne ręce nie będą nam potrzebne do poruszania się tym skuterem. Skuter jest elektryczny, a kierować nim możemy za pomocą steru, jakim jest dżojstik. Na dżojstiku narysowane są wszystkie informacje, co zrobić, jeśli chcemy jechać do tyłu czy skręcić w lewo czy w prawo. To bardzo pomocy pojazd, który pomoże w bardzo dużym stopniu osobom niepełnosprawnym. Do tej pory na ulicach widzieliśmy osoby na wózku, które męczą się podczas jazdy, ponieważ muszą cały czas popychać koła ręcznie.

Cena skutera elektrycznego uzależniona jest od modelu skutera, roku produkcji oraz wyposażenia. Im skuter jest młodszy i wysoce wyposażony, wtedy jest droższy. Jednak skutery nie są stosunkowo drogie. Warto zakupić taki pojazd dla osób niepełnosprawnych.