You are currently viewing Polecane drukarki fiskalne

Polecane drukarki fiskalne

Na rynku urządzeń fiskalnych znajdziemy wiele modeli kas i drukarek, które spełniają tą samą rolę, jednak znacznie się od siebie różnią. Nie dla każdej firmy dobra będzie kasa i tak samo będzie z drukarką, dlatego warto porównać ich funkcje i parametry.

Za co odpowiada drukarka fiskalna?

drukarki fiskalne praga północKiedy kasy fiskalne były dość duże, głośne i umożliwiały jedynie rejestrowanie sprzedaży. Obecnie postęp technologiczny w tej dziedzinie tak bardzo poszedł na przód, że kasy są niewiele większe od terminali płatniczych. Ponadto w sprzedaży znajdziemy modele stacjonarne, które wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne, posiadające wbudowane akumulatory pozwalające na wielogodzinną pracę poza siedzibą firmy. Innowacją na rynku są modele online, które jako jedyne są wyposażone w specjalny moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas, w celu przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Konieczność zakupu takiego modelu reguluje ustawa, ponieważ tylko nieliczne branże są do tego zobowiązane, ale z każdym rokiem ich lista się poszerza. Poza kasami bardzo popularne są drukarki fiskalne Praga Północ jest dzielnicą, w której kupimy je w najniższej cenie. Działa ona na tej samej zasadzie co kasa, jednak posiada znacznie więcej funkcji i co najważniejsze, nie jest ona w stanie samodzielnie działać. Drukarka fiskalna musi być podłączona do programu sprzedażowego, który służy do wykonywania wszelkich operacji. Drukarka służy jedynie do drukowania dokumentów księgowych.

Zgodnie z zaleceniami producentów, drukarki fiskalne doskonale się sprawdzają w dużych firmach, które prowadzą rozbudowaną sprzedaż z szerokim asortymentem. Wynika to z faktu, że program sprzedażowy daje znacznie więcej możliwości niż sama kasa fiskalna.