You are currently viewing Podkłady dopasowujące się do skóry

Podkłady dopasowujące się do skóry

Właściwa technika makijażu nie jest prosta i sprawia sporo kłopotu niejednej kobiecie. Nie każda z nas wie jak dobrać odpowiedni odcień szminki, czy podkładu do naszej karnacji. Zbyt mocny make up sprawi, że będziemy wyglądać komicznie, a nasza skóra nie będzie oddychać. 

Jak wybrać podkład, który się dopasuje? 

podkład dopasowujący się do skóryCześć kobiet idąc do drogerii, lub sklepu kosmetycznego wybiera produkty do makijażu bez wcześniejszego sprawdzenia ich, czy pasują do nas, lub czy nie wywołają reakcji alergicznej na naszej skórze. To dość ryzykowne podejście, bo naraża na ewentualne niepotrzebne koszty, albo konieczną wymianę. Podkład dopasowujący się do skóry musimy wcześniej sprawdzić na ręce, a najlepiej na niewielkim kawałku skóry na twarzy, ponieważ ma ona nieco inny odcień niż reszta ciała. W większości sklepów dostępne są specjalne testery, z których każda klientka może skorzystać i sprawdzić dany produkt przed zakupem. Wizażystki zalecają, aby odcień podkładu był zawsze o ton jaśniejszy niż nasz cera. Takie rozwiązanie sprawi, ze kosmetyk się doskonale stopi z naszą skórą i nie będzie wyglądać nienaturalnie. Zbyt ciemny odcień podkładu spowoduje, że będziemy wyglądały jak w masce, która doda nam lat. Im lżejszy będzie podkład, tym lepiej się dopasuje do naszej skóry. Trzeba się kierować zasadą, że im mniej kosmetyków na twarzy tym lepiej. Skóra musi oddychać pod podkładem, bo w przeciwnym wypadku nasze pory zostaną zatkane i pojawią się twarzy nowe wypryski i niedoskonałości, które trzeba będzie leczyć. 

Na rynku znajdziemy podkłady do skóry w różnej formie i dziesiątkach odcieni. Najpopularniejsze są w postaci fluidów, pudrów i lekkich musów do skóry. Można je aplikować palcem, specjalnym pędzelkiem kosmetycznym, albo gąbka do podkładu, która wchłania nadmiar kosmetyku.