You are currently viewing Płótno z nadrukowanym obrazem

Płótno z nadrukowanym obrazem

Coraz więcej osób chce w swoim domu mieć coś klasycznego, na przykład obraz na ścianie. Okazuje się, że połączenie stylu modernistycznego z retro to doskonały pomysł podczas urządzania wnętrza. Jednak jeśli sprawdzimy ceny obrazów, o wiele lepiej będzie kupić reprodukcję wykonaną metodą druku na płótnie. Obraz wygląda dobrze, a jego cena jest dużo niższa. Jak się wykonuje taki druk?

Drukowanie obrazu na płótnie

druk na płótnieDuża drukarka laserowa mogłaby sobie poradzić z wydrukowaniem takiego obrazu, ale byłby od nietrwały, a także niedokładny. Druk na płótnie wykonuje się metodą ciśnieniową. Drukarka posiada dysze do tuszu, które tworzą odpowiednie ciśnienie oraz temperaturę. Najpierw płótno jest podgrzewane w maszynie drukującej. Dzięki temu otwierają się pory, w które może wniknąć tusz. Następnie dysze wstrzykują go pod ciśnieniem osiemdziesięciu barów. Płótno jest owiewane ciepłym powietrzem, co powoduje szybkie zaschnięcie tuszu. W ten sposób obraz jest zadrukowany bardzo dokładnie, a także trwale. Wszystkie szczegóły zostaną zachowane na wiele lat. Jest to dość szybka metoda, ponieważ wydrukowanie obrazu o szerokości czterdziestu pięciu centymetrów i wysokości równiej siedemdziesięciu centymetrów to kwestia pięciu minut. Do drukowania możemy wykorzystać specjalne płótno lub zwykłe, malarskie. To drugie będzie nieco twardsze, ale da to lepszy efekt i trwałość. 

Taki druk możemy kupić już gotowy w wielu sklepach, a także zamówić go w drukarniach. Nie muszą to być klasyczne obrazy znanych malarzy. Równie dobrze możemy nadrukować nasze zdjęcia, na przykład przerabiając je wcześniej w programie graficznym, aby wyglądały na dużo starsze niż w rzeczywistości są. To również jest świetny pomysł i warto jest się nad nim głębiej zastanowić.