You are currently viewing Pancerne szafy na broń

Pancerne szafy na broń

 

W naszym kraju w ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie militariami. Sporo osób również decyduje się na to by zostać licencjonowanym myśliwym. Jednak żeby było to możliwe to nie obejdzie się bez posiadania uprawnień na broń. Dodatkowo zainwestować musimy w wiele koniecznych dodatków. Niektóre z nich są wręcz obowiązkowe dla każdego myśliwego. 

Solidne szafy pancerne

szafa na brońJedną z rzeczy jaką musi posiadać w swoim domu każdy profesjonalny myśliwy jest szafa, która służyć będzie do tego by przechowywać w niej broń. Zgodnie z polskim prawem każdy myśliwy musi taką szafę posiadać i nie może być to pierwszy lepszy mebel. Szafa na broń dla myśliwych jest meblem wykonanym z bardzo grubej stali. Musi ona bowiem spełniać wiele norm. Jedną z nich jest norma S1, która tyczy się oczywiście bezpieczeństwa. Posiadając szafę pancerną musimy bowiem mieć pewność, że nasza broń będzie odpowiednio zabezpieczona i nie dostanie się łatwo w niepowołane ręce. Obecnie produkuje się szafy na broń w najróżniejszych wersjach, które różnić się mogą wymiarami jak również kwestiami estetycznymi. Niekiedy natknąć się możemy również na takie szafy pancerne, które posiadają z przodu przeszklenie na drzwiach. Taka szafa z pewnością wygląda o wiele bardziej estetycznie niż zwykłe, szare szafy z metalu. To o czym koniecznie należy pamiętać to to by klucze do szafy bardzo dobrze zabezpieczać aby nie znalazły się w rękach osoby niepowołanej.

Niektóre z szaf pancernych jakie możemy spotkać w sklepach posiadają zamek na szyfr. W takim wypadku pamiętajmy o tym aby nie podawać kodu nikomu. Tyczy się to również członków najbliższej rodziny. Tylko w taki sposób będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo w miejscu przechowywania broni. Obecnie szafy pancerne możemy zakupić w wielu sklepach z militariami.