You are currently viewing Olejek arganowy jako kosmetyk

Olejek arganowy jako kosmetyk

Producenci kosmetyków naturalnych coraz częściej przekonują nas o tym, że produkty znane nam z kuchni, często posiadają właściwości, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji naszej skóry i włosów. Jednym z produktów tego typu są olejki arganowe, które słyną z wzmacniania naszej odporności i obniżania, tzw. złego cholesterolu.

Odżywcze substancje w olejku arganowym

olejek arganowyJeśli chodzi o olejek arganowy w kosmetyce wykorzystywany jest on zarówno do pielęgnacji skóry, włosów, ale również paznokci. Jest to możliwe głównie dlatego, że olejek arganowy jest bogatym źródłem witamin z grupy E, które sprawiają, że produkt ten doskonale sprawdza się w nawilżaniu skóry, jej ujędrnianiu i w kreowaniu bariery ochronnej dla jej powierzchni. Wszystkie te właściwości sprawiają, że olejek arganowy stanowi doskonały sposób na walkę z cellulitem. Jeśli będziemy go odpowiednio często, z właściwą intensywnością wmasowywać w miejsca pokryte, tzw. pomarańczową skórką, będziemy mogli zregenerować naskórek i odpowiednio nawilżyć go, pozbywając się przebarwień. Regularne stosowanie olejku arganowego może odpowiednio spowolnić procesy starzenia się skóry, zachowując ją elastyczną i sprężystą. Dodatkowo, stosowanie olejku na paznokcie wzmacnia ich strukturę i pobudza je do wzrostu. Włosom zaś olejek arganowy dodaje blasku i odpowiedniego nawilżenia, jeśli wykorzystamy go do olejowania włosów na całej długości.

Niewiele osób wie, że stosowanie olejku arganowego nie tylko wpływa na wygląd włosów, ale również na ich wewnętrzną strukturę. Jeśli wetrzemy olejek tego typu w skórę głowy, docierając do cebulek włosów, wzmocnimy nasze włosy, zapobiegając ich wypadaniu lub stanowczo zmniejszając ilość włosów, które wypadają w ciągu dnia i podczas rutynowego czesania.