You are currently viewing Obiekty sportowe – tory motocrossowe

Obiekty sportowe – tory motocrossowe

Na całym świecie jest wiele rodzajów obiektów sportowych. Mogą to być boiska do piłki nożnej, pola golfowe, baseny oraz sale gimnastyczne. Chciałabym krótko omówić kilka najnowszych obiektów sportowych, jakie mamy do dyspozycji na obszarze Polski. Zacznijmy od wakepark Poznań. Jest to obiekt wodny związany z uprawianiem sportów na wodzie. W Poznaniu istnieje jezioro Malta, na którym ustawione są różnego rodzaju przeszkody.

Tory motocrossowe są profesjonalnymi obiektami

tory motocrossoweTuż przy brzegu widnieją dźwignie linowe oraz wypożyczalnia sprzętu. Miejsce jest urokliwe, ponieważ wokół znajduje się las. Polecane tory motocrossowe są specyficznymi obiektami sportowymi. Ich unikatowość polega na tym, że są one robione na terenie pagórkowatym, na którym robi się specjalne miejsca do jazdy motorem. Są to tory pozbawione twardej nawierzchni. Są piaszczyste, poskręcane i eksponowane. Muszą być dobrze wyprofilowane i ciekawie ukształtowane. Tory motocross w Polsce są coraz częstszym obiektem sportowym. Najczęściej są one na obszarach leśnych oraz wiejskich, gdzie istnieje urozmaicona rzeźba terenu. Dobrze się do tego nadają wzgórza morenowe. Kolejnym ciekawym przykładem może być skatepark Warszawa Białołęka. Jest to obiekt sztucznie uformowany z materiałów budowlanych oraz sztucznych tworzyw. Powierzchnia jest śliska i urozmaicona malunkami w postaci graffiti. Znajdują się tutaj półkoliste pagórki oraz inne przeszkody do jazdy na deskorolce. Na koniec dodam jeszcze, że ciekawym przykładem może być kolarstwo górskie w Polsce.

Aby uprawiać ten sport, to należy jechać w góry. Tam jazda na rowerze odbywa się w trudnych warunkach. Trasa jest eksponowana, górki ostro nachylone, nawierzchnia naturalna urozmaicona korzeniami. Jak widać, obiekty sportowe mogą przybierać coraz to nowsze formy. Ciekawe, jak będzie za kilkanaście lat.