You are currently viewing Nowoczesne i futurystyczne biokominki do salonu

Nowoczesne i futurystyczne biokominki do salonu

Wiele osób, które na co dzień mieszkają w blokach, marzy o tym, by mieć w salonie kominek. Wiadomo jednak, że w przypadku bloków jest to niemożliwe – przynajmniej jeśli chodzi o klasyczne kominki na paliwo stałe. Na szczęście na rynku pojawiły się zupełnie nowe rozwiązania, które pozwalają na to, by również w mieszkaniach znalazło się miejsce dla kominków.

Możliwość montażu biokominków w mieszkaniach

biokominek cenaChodzi o tzw. biokominki, które są uniwersalne i mobilne. Dzięki nim można cieszyć się ogniem z kominka w salonie w mieszkaniu. Urządzenia te doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i są coraz chętniej wybierane przez klientów. Biokominki są nie tylko nowoczesne, ale również modne i efektowne. Jest to szansa dla osób, które zawsze marzyły o tym, by mieć w mieszkaniu romantyczne palenisko. Na pewno dobrym wyborem będzie biokominek cena zależy tu od wielkości urządzenia, materiałów z jakiego zostało wykonane, producenta i nie tylko. Biokominki to nic innego jak nowoczesne wcielenia tradycyjnych kominków znanych z domów jednorodzinnych. Paliwem w biokominkach nie jest drewno kominkowe, ale tzw. biopaliwo, które powstaje na bazie alkoholu etylowego. Biopaliwo zdecydowanie różni się od paliwa tradycyjnych kominków. Okazuje się, że nie dochodzi tutaj do emisji dymu czy nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, po wypaleniu biopaliwa na bazie alkoholu etylowego nie trzeba sprzątać popiołu, bo ten w ogóle nie powstaje.

W związku z tym jest to też o wiele czystsze rozwiązanie niż klasyczne kominki. Właśnie stąd wzięła się nazwa biokominki – są to rozwiązania ekologiczne, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Formy biokominków potrafią być bardzo intrygujące. Nieraz przyjmują one futurystyczne kształty, które idealnie komponują się z modernistycznymi wnętrzami – głównie salonami.