You are currently viewing Niezawodne formy z silikonu do odlewów gipsowych

Niezawodne formy z silikonu do odlewów gipsowych

Od lat prowadzę warsztaty. Warsztaty te mają różną tematykę w zależności od pory roku. Wielu ludzi bardzo lubi prace ręczne i na swoich zajęciach mam zawsze komplet uczestników. W czasie przed świętami zajęć robię o wiele więcej bo wielu chce własnoręcznie wykonać prezenty.

Formy z silikonu do świątecznych aniołków

formy silikonowe do gipsuNa święta Wielkanocne i święta Bożego Narodzenia zawsze mam bardzo dużo pracy. Uczestnicy zajęć warsztatowych bardzo lubią wręczać robione przez siebie przedmioty swoim bliskim oraz przyjaciołom. Na święta Bożonarodzeniowe od kilku lat popularne są gipsowe aniołki które są proste w wykonaniu, a bardzo pasują do tego święta. Odlewy gipsowe mogą posłużyć za ozdobę świąteczną lub choinkową w zależności od tego jak dużego aniołka lubi inną ozdobę z gipsu wykonamy. Wiedząc, że na zajęciach pojawi się mnóstwo chętnych już od początku listopada zaczynam zamawiać i kupować niezbędne akcesoria które przydają się na warsztacie. Jednym z najbardziej istotnych elementów których często brakuje podczas zajęć są silikonowe foremki. To do nich wlewany jest gips który po zastygnięciu jest ozdabiany farbami. Formy silikonowe do gipsu są najważniejszym elementem całych warsztatów. To od ich jakości i wytrzymałości zależy to czy nasze gipsowe figurki będą pięknie się prezentowały. Wytrzymałe i elastyczne formy które zrobione są z odpowiedniego silikonu gwarantują nam że figurki będą miały odpowiednie kształty a gips szybko zastygnie. Dobre formy z silikonu są łatwe w użyciu zarówno dla osób które już miały z nimi styczność jak i tych którzy używają ich po raz pierwszy.

Jako że mam duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów wiem jakie akcesoria są najlepsze podczas pracy z gipsem. Od lat wybieram te same sprawdzone formy które gwarantują że każda gipsowa figurka jest prawidłowo odlana.