You are currently viewing Niewielki ozonator powietrza

Niewielki ozonator powietrza

Z pewnością każdy posiadacz samochodu nieraz odwiedził warsztat samochodowy, w którym usuwane były przeróżne usterki, ale nie tylko. Specjaliści zalecają, aby przynajmniej raz w roku wykonywać też czyszczenie klimatyzacji samochodowej. 

Jak działa ozonator powietrza?

samochodowe ozonatory powietrzaBakterie i wirusy są niewidzialne dla ludzkiego ona, ale to nie oznacza, że nas nie otaczają. Znajdziemy je w domu, w sklepie, w szkole czy pracy. Jednak przede wszystkim znajdują się w powietrzu, którym codziennie oddychamy, zatem jesteśmy narażeni na zakażenie się nimi. Najlepszym sposobem na ich likwidację jest użycie generatora ozonu, ale takie metody można stosować tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Kolejnym miejscem, gdzie gromadzi się sporo zarazków jest klimatyzacja domowa i samochodowa. Domową można odkażać w momencie ozonowania pomieszczenia, a do samochodu warto zakupić samochodowe ozonatory powietrza, które mają kompaktowe rozmiary i można je zasilać z gniazdka samochodowego. Taki model jest wyposażony w specjalne rurki, które umieszcza się w przewodach klimatyzacji i ustawia urządzenie blisko otworów wylotowych. Następnie trzeba zamknąć wszystkie szyby i drzwi i włączyć urządzenie na kilkadziesiąt minut. Ważne jest też postawienie na ten czas włączoną klimatyzację, aby ozon mógł jeszcze lepiej wniknąć w zakamarki przewodów i całej instalacji. W trakcie ozonowania klimatyzacji, odkażane jest także wnętrze pojazdu. Z pewnością posiadanie ozonatora do klimatyzacji samochodowej znacznie oszczędza koszty utrzymania auta.

Jednorazowe dezynfekowanie klimatyzacji w samochodzie w warsztacie kosztuje od dwustu do nawet trzystu pięćdziesięciu złotych, zatem nie są to niskie koszty. Mając własny generator ozonu, można ten zabieg wykonywać dowolna ilość razy, bez żadnych kosztów.